امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2212
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 300
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، ثبت نام کاندیدهای انتخابات شورای شهر روز گذشته پایان یافت و علاوه بر شخصیت‌های سیاسی تعدادی از هنرمندان، ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، ثبت نام کاندیدهای انتخابات شورای شهر روز گذشته پایان یافت و علاوه بر شخصیت‌های سیاسی تعدادی از هنرمندان، نویسندگان و شاعران هم برای شرکت در این رقابت ثبت نام کرده‌اند.

با خبر شده‌ایم افشین علا از شاعران کشورمان نیز برای انتخابات شورای شهر کاندید شده است که وی در گفت‌وگو با فارس این خبر را تایید کرد.

افشین علا سال 1348 در شهرستان نور به دنیا آمد. او که به عنوان شاعر حوزه کودک و نوجوان معروف است، فعالیت ادبی خود را از دهه 60 و از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع کرد. در نوجوانی آثارش در نشریات معتبر کودک به چاپ رسید و مورد توجه شاعران موفق آن زمان قرار گرفت. شعرهاى افشین علا همیشه با استقبال خوب مخاطبان این گروه سنى مواجه بوده است . او همچنین در زمینه رمان نیز فعالیت دارد ، ولی آنچه در افشین علا بیش از هر چیز نمود دارد، شعر است به گونه‌ای که اشعارش را در کتاب‌های درسی هم می‌توان یافت.

از این شاعر  تاکنون 12 عنوان کتاب منتشر شده است که مى‌توان به کتاب‌هاى یک عالم پروانه، یک سبد بوى بهار، بلدم شعر بگویم، نسیم دختر باد، خاطرات مه گرفته، گل صد برگ و تانک و دست‌هاى مادرم در حوزه شعر کودک و نوجوان اشاره کرد.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار