امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22128
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «اسکوپ»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای بار دیگر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «اسکوپ»، «کاترین اشتون» مسئول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای بار دیگر درباره تحولات مصر موضع‌گیری کرد.

در این بیانیه‌ که به نوعی تکرار سخنان قبلی اشتون درباره مصر است، آمده: «من با دقت تحولات مصر را پیگیری می‌کنم و از شکاف موجود در جامعه کاملا آگاهم؛ درخواست مردم برای تغییر سیاسی و تعامل برای سازش. من از همه طرف‌ها می خواهم که به سرعت به روند دموکراتیک روی آورند که از آن جمله برگزاری انتخابات آزاد و سالم ریاست‌جمهوری و پارلمانی و نیز پذیرش قانون‌اساسی است.»

وی همچنین گفته است که این اقدام باید به صورت فراگیر صورت‌ گیرد تا بتوان در این کشور روند انتقال قدرت به شکلی کامل و در راستای دموکراسی صورت بگیرد.

اشتون در ادامه ابراز امیدواری کرده است که دولت جدید کاملا به اهمیت احترام به حقوق اساسی، آزادی و اجرای قوانین توجه داشته باشد.

وی همچنین ضمن محکوم کردن خشونت‌ها، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرده است.

ناآرامی‌ها در مصر همچنان ادامه دارد به طوری که پس از پنج روز از برکناری مرسی، خبرها از درگیری‌ طرفداران وی با نیروهای ارتش و پلیس حکایت دارد و اخوان المسلمین از کشته شدن 34 نفر از طرفدارانش در تیراندازی ارتش در قاهره خبر داده است. 

انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها