امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22130
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، وحید کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش امروز در سومین روز از اجلاس روسای ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، وحید کیارشی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش امروز در سومین روز از اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق سراسر کشور که در سالن همایش های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: اعتبارات با مجموعه نیازهای ما کفاف نمی دهد و آنچه برای مسائل تحولی نیاز داریم، بیشتر از این میزان است.

وی ادامه داد: ما در سال گذشته شرایط سختی را گذراندیم و نیازهایی که شما با وزیر آموزش و پرورش مطرح کردید، بیانگر یک سری از کمبودها، مشکلات و خلأهاست که مشخص است و بر ما پوشیده نیست.

کیارشی با بیان اینکه ما عدم برخورداری را یکسان کردیم، افزود: در حال حاضر مشکلات در تمام مناطق به طور یکسان است و اگر مشکل سرانه مدارس شبانه روزی وجود دارد، در تمام مدارس است.

وی به اعتبارات استانی آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در سال 84، کل اعتبارات 5800 میلیارد تومان بود که هم اکنون 14 هزار و 700 میلیارد تومان رشد داشته است که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری بیش از 15 هزار میلیارد تومان هزینه شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اعتبارات آموزش و پرورش نسبت به سال 84 حدود 3 برابر و نسبت به سال 88، 50 درصد رشد داشته است؛ کل اعتبارات آموزش و پرورش در سال 88، 9800 میلیارد تومان و امروز 14 هزار و 700 میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: ضریب حقوق کارکنان دولت سالانه 12 درصد رشد داشته دارد این در حالی است که ضریب حقوق فرهنگیان 23.2 درصد رشد را نشان می دهد.

کیارشی گفت: بودجه حقوق و مزایای آموزش و پرورش نیز با رشد 122 درصدی مواجه بوده است و میانگین حقوق فرهنگیان در طول 4 سال اخیر، 23.2 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: حق الزحمه فرهنگیان در سال 91ـ90، 52.5 درصد رشد داشته است در شرایطی که سال 91، سخت ترین سال مالی آموزش و پرورش است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه تغییر احکام حقوق فرهنگیان بر اساس مصوبه دولت در هفته جاری ابلاغ می شود، اضافه کرد: در سال 92ـ91 در زمینه سرانه مدارس، امور پرسنلی کارکنان، عدم پرداخت بیمه طلایی به مدت 9 ماه با مشکل مواجه بودیم اما در تیرماه امسال با تخصیص اعتبارات، مشکل سرانه مدارس شبانه روزی و روستا مرکزی حل می شود.

وی با بیان اینکه سرانه مدارس شهریور ماه تأمین می شود و بودجه های مرتبط به کلاس های ضمن خدمت  کتاب های جدید پایه سوم ابتدایی و اول «متوسطه اول» و آمادگی دفاعی تأمین شده است، اظهار داشت: حق الزحمه خرداد و مرداد ماه فرهنگیان نیز شهریورماه پرداخت می شود همچنین 84 میلیارد و 200 میلیون تومان مطالبات آب برق و گاز نهایی شده و وزیر آموزش و پرورش با تعامل با وزارت نیرو این موضوع را تأمین می کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها