امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22131
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 104
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شهروندان لیبیایی دیروز یکشنبه با برپایی تظاهرات خواستار انحلال تشکیلات شبه نظامیانی شدند که از زمان ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، شهروندان لیبیایی دیروز یکشنبه با برپایی تظاهرات خواستار انحلال تشکیلات شبه نظامیانی شدند که از زمان پایان جنگ سال 2011 تاکنون در طرابلس مستقر هستند.

حدود 300 نفر دیروز یکشنبه در میدان الجزایر طرابلس تجمع کردند و پرچم‌های سفید رنگ و همچنین پلاکاردهایی را در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود «با شبه نظامیان مخالفیم».

تجمع کنندگان همچنین به دولت در ناکارآمدی ارتش و پلیس برای مقابله با ناامنی‌ها هشدار دادند.

گروه‌های مسلحی که از جنگجویان سابق از اقصی نقاط لیبی تشکیل شده است از زمان سقوط رژیم معمر القذافی برای مطرح کردن خواسته‌ها و اعتراضات خود متوسل به قدرت سلاح‌های خود می‌شوند که هنوز زمین نگذاشته‌اند و دولت نیز در بسط سیطره خود بر مناطق مختلف لیبی ضعیف عمل می‌کند.

نصر الدین عبدالله یکی از افرادی که این اعتراض را ساماندهی کرده بود گفت: بزرگترین مشکلات شهر را همین شبه نظامیان به بار آورده‌اند که برای بسط نفوذ خود در این شهر با یکدیگر درگیر می‌شوند و دست به سرقت، خشونت و کشتار بی دلیل غیرنظامیان می‌زنند.

یک هفته از محاصره وزارت کشور توسط افراد مسلح گذشت

از سوی دیگر علی محمد محیریق، وزیر برق دولت لیبی دیروز در جمع خبرنگاران گفت: کمیته‌ای وزارتی در حال برقراری تماس‌هایی برای خروج شبه نظامیان از اطراف وزارت کشور و در دست گیری کنترل وزارتخانه است.

وی افزود: مقامات امیدوار هستند با نتیجه بخش بودن تماس‌ها محاصره وزارتخانه طی دو تا سه روز آینده خاتمه یابد.

دولت لیبی اعلام کرد که طرح‌هایی را برای انحلال تشکیلات شبه نظامیان آماده کرده است اما جزئیات این طرح ها را فاش نکرده است

علی زیدان، نخست وزیر لیبی گفت که دولت دستمزدها را افزایش می‌دهد تا جنگجویان سابق برای ملحق شدن به نیروهای دولتی ترغیب شوند.

وی افزود: حدود 19 هزار و 500 تن از نیروهای ارتش و پلیس برای آموزش نظامی به کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و ایتالیا اعزام می‌شوند.

افراد مسلح از سه شنبه گذشته ساختمان وزارت کشور لیبی در طرابلس را به محاصره خود درآورده و کارکنان آن را بیرون کردند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها