امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22132
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 151
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شعرهای طنز سعیدسلیمان‌پور تحت عنوان «خنده‌های فالش» اخیرا توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شعرهای طنز سعیدسلیمان‌پور تحت عنوان «خنده‌های فالش» اخیرا توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.‌

سلیمان‌پور درباره این مجموعه گفت: «خنده‌های فالش» اولین مجموعة شعر طنز من است که بین سال‌های 84 تا 90 سروده شده است. محتوای این طنزها بیشتر اجتماعی و سیاسی است که اعم شعرها بیشتر در قالب کلاسیک سرایش شده است.

سلیمان‌پور همچنین به عنوان کتاب (خنده‌های فالش) اشاره کرد و گفت: از آنجایی که خودم در جوانی علاقه‌ای به موسیقی داشتم، در این اثر خنده را یک ملودی انسانی تصور کردم، که امکان دارد گاهی این ملودی انسانی در خارج نواخته شود.

وی همچنین اشاره داشت که شعرهای نخستین خود را را به طنزپردازان مکتب توفیق، خصوصاً مرحوم کیومرث صابری تقدیم کرده است.

این طنز‌پرداز در ادامه به کنکاش طنز مکتوب پرداخته، گفت: کلاً در طنز مکتوب خلأهایی احساس می‌شود؛ چون طنز مکتوب بر خلاف طنز مصوّر از تبلیغات محدودی برخوردار است. طنز مکتوب بیشتر از مجرای مطبوعات و رسانه‌ها به مخاطبان عرضه می‌شود.

سلیمان‌پور ادامه داد: من بر خلاف بیشتر صاحب‌نظران اعتقاد دارم که حساسیت بیشتر بر طنز تصویری است تا طنز مکتوب؛ زیرا طنز تصویری بیشتر در معرض دید همگان واقع می‌شود. البته ناگفته نماند که طنز تصویری از دل طنز مکتوب بیرون آمده است.

این طنزپرداز اضافه کرد: من جایگاه طنز مکتوب را متاسفانه مناسب نمی‌دانم، چون بسیاری از جوان‌ها که دارای استعداد خوبی هستند، تنها به خنده‌سرایی اهتمام دارد و از بحث تکنیک و ساختار ادبی به دور هستند.

سلیمان‌پور همچنین به کارکردهای طنز پرداخته، گفت: طنز در کنار ایجاد نشاط و شادی در جامعه، یک هدف مهم دارد و آن انتقاد سازنده غیرمستقیم و هنری است. متأسفانه برخی از طنزپردازان ما، طنز را با هجو و فحاشی اشتباه می‌گیرند. من معتقدم یکی از مهمترین صفات طنزپرداز، باید انصاف باشد، که این یکی از نکات بسیار حیاتی برای کار طنزپردازان ما است.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها