امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۰:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22133
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 90
بهروز مینایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: بازی‌های رایانه‌ای تولید داخل طی 5 سال اخیر توفیقات خوبی را به دست آورده‌اند و ...

بهروز مینایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، اظهار داشت: بازی‌های رایانه‌ای تولید داخل طی 5 سال اخیر توفیقات خوبی را به دست آورده‌اند و توانسته‌‌اند راه را برای حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی و عقد قرارداد با ناشران خارجی پیدا کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور افزود: هم اکنون تعدادی از بازی‌های تولید داخل در سایر کشورها به زبان‌های دیگر ترجمه و عرضه می‌شود.

وی بیان داشت: 2 بازی داخلی در نمایشگاه‌های خارجی توانسته‌اند رتبه‌های خوبی را به خود اختصاص دهند.

مینایی افزود: ظرفیت بالایی در جوانان ایران برای تولید بازی و استفاده از فرصت شغلی و همچنین انتقال پیام فرهنگ ایرانی به سایر کشورها وجود دارد.

وی ادامه داد: در این میان متأسفانه مسئولین کشور نگاه جدی بر این حوزه ندارند به طوری که بودجه مناسبی را در اختیار بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای ایجاد زیرساخت‌های لازم قرار نداده‌اند.

وی یادآور شد: انتظار ما از شورای عالی انقلاب فرهنگی و نهادهایی مانند مرکز ملی فضای مجازی این است که توجه ویژه‌ای را بر گسترش بازی‌های رایانه‌ای داخلی در میان جوانان داشته باشند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای کشور اضافه کرد: عدم اعمال تعرفه برای بازی‌های خارجی و در نهایت ارزان‌قیمت بودن این بازی‌ها موجب اقبال اندک برای رجوع به بازی‌های داخلی شده است.

وی ابراز داشت: این امر موجب شده جوانان تصور کنند بازی‌های داخلی، بازی‌های گرانی هستند.

وی متذکر شد: باید توجه داشت سرمایه‌گذاری‌هایی که برای تولید بازی‌های خارجی می‌شود 800 تا 1000 برابر سرمایه‌ای است که برای تولید بازی‌های رایانه‌ای داخلی است.

مینایی افزود: هزینه‌ای که برای تولید بازی‌های خارجی می‌شود این انتظار را به بار می‌آورد که بازی‌ها در مقایسه با بازی‌های رایانه‌ای کشور از کیفیت مطلوب‌تری برخوردار باشند.

وی بیان داشت: هم اکنون در عرصه تولید بازی‌های رایانه‌ای در کشور با چالش روبرو هستیم و این چالش‌ها مرتفع نمی‌شود مگر اینکه زیرساخت‌های قانونی آن فراهم شود.

وی یادآور شد: چنانچه این اجازه به بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای داده شود که از بازی‌های خارجی تعرفه اخذ کند و این تعرفه را صرف ارتقاء سطح کیفی بازی‌های یارانه‌ای داخلی کند، بدون شک در این زمینه محصولات خوبی با قیمت متناسب میان متقاضیان عرضه می‌شود.

به گفته وی، هم اکنون بازی‌های خارجی رایانه‌ای با قیمت 800 تا 1000 تومان در کشور عرضه می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها