امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22134
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 153
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، «احمد عاصی الجربا»، رئیس جدید «ائتلاف ملی معارضان سوری» روز گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از شبکه خبری الجزیره، «احمد عاصی الجربا»، رئیس جدید «ائتلاف ملی معارضان سوری» روز گذشته اعلام کرد، سلاح‌های پیشرفته‌ای که عربستان سعودی برای گروه‌های مسلح فعال در سوریه تهیه کرده، به زودی به دست این گروه‌ها می‌رسد و انتظار می‌رود که این امر تغییر و تحولی در وضعیت نظامی این گروه‌ها ایجاد کند که آن ضعیف توصیف کرد.

الجربا که دارای روابطی عمیق و مستحکم با عربستان سعودی است، در اولین مصاحبه پس از انتخابش روز شنبه به عنوان رئیس ائتلاف ملی معارضان سوری در استانبول ترکیه شرکت می‌کرد، گفت: معارضان سوری تا زمانی‌که موضع و وضعیت نظامی آنها قدرتمند نشود، در کنفرانس صلح پیشنهادی آمریکا و روسیه در ژنو شرکت نمی‌کند

جربا که از بازدید از استان ادلب در شمال سوریه و دیدار با سرکردگان گروه‌های مسلح در منطقه جبل الزوایه باز گشته بود، در ادامه افزود: مشارکت در کنفرانس ژنو در راستای این اوضاع و احوال غیر ممکن است و اگر ما خواهان رفتن به ژنو و حضور در کنفرانس ژنو هستیم باید در عرصه میدانی قوی و قدرتمند باشیم، برخلاف اوضاعی که در آن به سر می‌بریم و در وضعیت ضعیفی قرار داریم.

وی گفت: ‌ما تلاش می‌کنیم که اوضاع را بهبود بخشیم و سلاح‌های خریداری شده توسط عربستان به زودی به سوریه می‌رسد.

الجربا ادامه داد: به عنوان رئیس ائتلاف ملی معارضان سوری دو موضوع در اولویت کاری وی هستند، یک: تامین حمایت‌های نظامی و دو: تامین حمایت‌های بشری و انسانی و در این خصوص تلاش می‌کنیم که سلاح‌های پیشرفته و نیمه سنگین را برای ارتش آزاد سوریه و برای مناطق تحت کنترل گروه‌های مسلح فراهم کنیم.

الجربا به ارتش سوریه پیشنهاد آتش بس طی ماه رمضان برای توقف درگیری‌ها در شهر حمص را داد که گروه‌های مسلح در آن به شدت از زمین و هوا در محاصره ارتش سوریه قرار دارند.

پس از انتخاب الجربا به ریاست ائتلاف ملی معارضان سوری جماعت اخوان المسلمین سوریه از آمریکا و غرب خواستار کمک‌های نظامی شد که آن را پیشتر وعده داده بود.

آمریکا اگرچه پیشتر از ارسال کمک‌های غیر کشنده به اضافه کمک‌های بشر دوستانه به گروه‌های مسلح سوری خبر داده بود، اما تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر رسیدن این کمک‌ها به این گروه‌ها در سوریه نرسیده است.

بیانیه منتشره از سوی جماعت اخوان المسلمین در پایگاه اینترنتی این جماعت تاکید می‌کند که این نحوه تعامل غرب با معارضان سوری، آنها را ناامید و مایوس کرده است.

اختلافاتی که میان گروه‌های مسلح و معارض سوری به چشم می‌خورد، موجب تردید کشورهای غربی در ارسال سلاح به گروه‌های مسلح در سوریه شده است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها