امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22141
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 54
احمد قیومی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: سازمان محیط زیست در راستای اجرای حکم برنامه پنجم توسعه تفاهمی را با معاونت پژوهشی وزارت آموزش ...

احمد قیومی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: سازمان محیط زیست در راستای اجرای حکم برنامه پنجم توسعه تفاهمی را با معاونت پژوهشی وزارت آموزش و پرورش برقرار کرد تا براساس آن در تمامی پایگاه‌های اوقات فراغت دانش‌آموزان مباحث زیست‌محیطی اعمال شود.

مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: بر همین اساس سازمان محیط زیست تعامل گسترده‌ای را با وزارت آموزش و پرورش ایجاد می‌کند، این اقدام برای اولین بار انجام می‌شود.

وی بیان داشت: مباحث مربوط به محیط زیست برای نخستین بار در پایگاه‌های تابستانی دانش‌آموزان جزء فوق‌ برنامه دانش‌آموزان قرار می‌گیرد که به واسطه این طرح دانش‌آموزان می‌توانند از موزه‌‌های منابع طبیعی که در ادارات کل محیط زیست سراسر کشور وجود دارد و مناطق حفاظت شده ایران دیدن کنند.

قیومی اضافه کرد: در این میان کارشناسان مربوطه در مناطق حفاظت شده، آموزش‌های لازم را به دانش‌آموزان برای صیانت و حفاظت از محیط زیست ارائه می‌دهند.

مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: در پایگاه‌های تابستانی دانش‌آموزی، تعداد قابل توجهی محیط‌یار آموزش می‌بینند و به دنبال آن دانش‌آموزان با مباحث مربوط به محیط زیست علاقه‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه بنا بر طرح محیط یار دانش‌آموزان آموزش‌های لازم را درخصوص مباحث مربوط به محیط زیست می‌بینند، خاطرنشان کرد: عنوان‌های این برنامه شامل آشنایی دانش‌آموزان با محیط زیست، محیط زیست در زندگی، مخاطرات زیست‌محیطی، رفتارهای مناسب با محیط زیست و تشخیص رفتارهای نامناسب با آن می‌شود. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار