امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22142
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس کنسرت شهرام ناظری با گروه مولوی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران به مدت 4شب از 14 تا 17تیر ماه شب‌ها از ساعت 21 ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس کنسرت شهرام ناظری با گروه مولوی در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران به مدت 4شب از 14 تا 17تیر ماه شب‌ها از ساعت 21 تا 23 برگزار شد که در این کنسرت ناظری اجرای جدیدی از لولیان که این‌بار در مایه دشتی ساخته‌شده‌بود را خواند و کارهای گذشته او مانند قطعه پرواز، تصنیف سرمست، ساز و آواز، تصنیف لولیان، در مایه بیات اصفهان، مرا گویی چه سانی من چه دانم و تصنیف قفل زندان بشکنم اجرا شد.

همچنین تصنیف دلا نزد کسی بنشین که او از دل خبر دارد، تصنیف اندک اندک جمع مستان می‌رسد با اشعاری از مولوی، حافظ، ابوسعید ابوالخیر بود .ساخت آهنگ‌ها نیز از شهرام ناظری، حمید متبسم و رضا قاسمی و همچنین آهنگ‌های محلی مقام کردی با قطعاتی از مقام‌های شکاک، اورامان ، گوران (کرمانشاه) سوران ( سنندج) با تنظیم شهرام محمدی بود که البته خود شهرام ناظری اعتقاد داشت این قطعات کردی به عنوان اشانتیون (پیش‌کش) برای مردم و علاقمندان اجرا می‌شود!همچنین در دفترچه‌راهنمای این کنسرت آمده‌بود :از آنجا که در آینده نزدیک شاهد تحولات فرهنگی، هنری در کشور خواهیم بود، استاد شهرام ناظری در نظر دارد گروه بزرگی را تحت عنوان گروه هم آوازان تشکیل دهد.

این اقدام به منظور اشاعه و آموزش آواز و آشنا نمودن علاقه‌مندان به فن خوانندگی است که هنرجویان پس از پایان مرحله مقدماتی می‌توانند برای کسب تجربه وارد گروه شوند.

در حاشیه این مراسم نیز شهرام ناظری با تشکر از صبر  و حوصله مردم گفت: الحمد‌الله برنامه به خوبی اجرا شد و همه چیز تحت کنترل بود و مردم می‌دانند در این عرصه‌های هنری چگونه حاضر شوند.

شهرام ناظری در حاشیه برگزاری کنسرت خود در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که آیا کار جدیدی در دست دارید که به مردم معرفی کنید، گفت: ما همیشه کار جدید انجام می‌دهیم، اکثر کارهای ما نو و جدید است و فقط در این کنسرت بخشی از اجراهای قدیمی را برای یادآوری خاطرات مردم اجرا می‌کنیم، اما این دفعه هم کار جدید ارائه کرده‌ایم.

این استاد آواز در پاسخ به این پرسش که آیا در شعرها و آهنگ‌های جدید شرایط جامعه را هم در نظر می‌گیرید، گفت: البته ممکن است شعرهای جدید زیاد استفاده نشود،اما در دل و روح آهنگ‌ها شرایط جامعه وجود دارد.

ناظری در پاسخ به این پرسش که  با توجه به تفاوت‌های زیادجامعه دهه شصت با جامعه کنونی چه شرایط جدیدی را در کارهایتان لحاظ می‌کنید افزود: هنرمندان با سنجیدن شرایط جامعه متوجه می‌شوند که چه زمانی باید چه کار انجام دهند. به هر صورت هنرمندان پیش‌رو هستند .ه خصوص بنده که می‌دانم کی باید کار نو انجام دهم.

لازم به ذکر است در حاشیه این کنسرت شهرام ناظری با صبر و متانت به علاقمندانش پاسخ گفت و عکس گرفت.از سویی دقت نظر ناظری در رعایت شئونات اسلامی در برخورد با علاقمندانش قابل تقدیر بود.
انتهای پیام/ ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها