امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22145
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «بدر عبدالعاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر موضع وزارت خارجه ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الشرق»، «بدر عبدالعاطی» سخنگوی وزارت خارجه مصر موضع وزارت خارجه ایران را در قبال تحولات مصر رد کرد و آن را دخالت در امور داخلی کشور خود تلقی کرد.

پیشتر «عباس عراقچی» سخنگوی وزارت خارجه ایران در گفت‌وگو با یک خبرگزاری ایرانی تأکید کرده بود که تهران دموکراسی خیابانی را روش خوبی نمی‌داند و جمهوری اسلامی تحولات اخیر مصر که منجر به برکناری مرسی شد را شکست بیداری اسلامی نمی‌داند.

معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: دخالت نیروهای نظامی در مسائل سیاسی و تغییر دولت هایی را که براساس انتخابات به قدرت رسیده اند، کار شایسته ای نمی دانیم

سخنگوی وزارت خارجه مصر تأکید کرد که تحولات اخیر مصر پیشرفتی سیاسی بود که در نتیجه خواسته مردم مصر محقق شده است و این خواسته ملت است که در نقشه راه ارتش مصر تجلی پیدا کرده است و مردم آن را تأیید کردند.

عبدالعاطی افزود: دخالت در امور داخلی کشور آنگونه که در اظهارات وزارت خارجه ایران مطرح شد مسئله‌ای غیر قابل قبول است و موضع قاهره در عدم دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر ثابت است.

این در حالی است که عراقچی روز گذشته در خصوص تحولات جاری مصر نیز با بیان اینکه ما این تحولات را از نزدیک دنبال می‌کنیم، اظهار داشت: به شدت نگران خدشه وارد شدن به وحدت ملی و انسجام داخلی مصر هستیم و امیدواریم همه طرف‌ها به روندهای دموکراتیک احترام گذاشته و پایبند باشند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها