امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22153
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۳۵
تعداد بازدید: 87
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ احمد الزین در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: مشکل بحرین اختلاف میان شیعه و سنی نیست ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، شیخ احمد الزین در گفت‌وگو با شبکه العالم اظهار داشت: مشکل بحرین اختلاف میان شیعه و سنی نیست اما در مصر و چند کشور عربی دیگر شاهد اختلاف میان احزاب و نیروهای مذهبی هستیم.

الزین عامل این اختلافات را وجود یک طرح مشترک آمریکایی، اروپایی و صهیونیستی دانست که درصدد استمرار بی ثباتی و ناآرامی در منطقه و یافتن فرصت کافی برای تکمیل طرح توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی است و اینکه در سایه آن آمریکا نیز بتواند به روند خود در چپاول ثروت نفتی و غیرنفتی کشورهای خاورمیانه و تثبیت پایگاههای استراتژیک خود در مناطق مشرف به دریاهای منطقه ادامه دهد.

رئیس شورای امنای علمای مسلمان در لبنان افزود: مشکل در بحرین میان مردم و حکومت است و مسائل مربوط به کشورهای عربی نیازمند یک نگرش صحیح علمی است.

وی تصریح کرد: ما نیاز به یک طرح نوین انسانی- اسلامی داریم که تمام طوایف و مذاهب و احزاب اعم از شیعه، سنی، مسیحی و مسلمان را در بر بگیرد تا از این طریق بتوانیم به پیشرفت امت اسلامی کمک کنیم و تمدن واقعی را که نگهبان ارزشهای انسانی است به غرب بیاموزیم.

شیخ احمد الزین تصریح کرد: ما با برادران دینی خود در بحرین و سایر کشورها همراهیم تا نگرش صحیح و مسالمت آمیزی را که باعث رشد امت اسلامی می شود، گسترش دهیم.

بحرین از فوریه سال 2011 میلادی شاهد تظاهرات مسالمت آمیز مردمی برای دستیابی به آزادی و برقراری عدالت و روی کار آمدن دولتی منتخب است که با موج سرکوبگری رژیم آل خلیفه روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها