امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22177
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۴۵
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، پس ازحدود 2 سال تلاش برای آماده شدن زمینه برگزاری گفت‌وگوهای تجارت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، پس ازحدود 2 سال تلاش برای آماده شدن زمینه برگزاری گفت‌وگوهای تجارت آزاد میان اتحادیه اروپا و آمریکا، سرانجام امروز این مذاکرات آغاز شد.  رشد اقتصادی بیشتر و تلاش برای ایجاد بزرگترین منطقه آزاد تجاری، از جمله اهداف برگزاری این نشست است.

«مایک فرومن» نماینده بازرگانی آمریکا در این مورد گفت: «ما این مذاکرات را با این هدف برگزار می‌کنیم تا بتوانیم به توافقی سازنده برسیم.»

این مذاکرات در شرایطی برگزار می‌شود که افشای جاسوسی‌های آمریکا از دفاتر اروپایی نارضایتی اروپایی‌ها را به دنبال داشته است. به طوری که «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه تهدید کرده بود که گفت‌وگوها را تا زمانی که آمریکا تضمین دهد که جاسوسی از اروپا را متوقف می‌کند، به تاخیر خواهد انداخت.

اروپا و آمریکا شرکای قدرتمند تجاری یکدیگر هستند به طوری که ارزش مبادلات انجام شده میان 2 طرف در سال گذشته به بیش از 646 میلیارد دلار رسیده است.
انتهای‌پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها