امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22198
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرویس پست الکترونیک شرکت پست پیش از این به بهره‌برداری رسیده بود و ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سرویس پست الکترونیک شرکت پست پیش از این به بهره‌برداری رسیده بود و امروز با امضای تفاهم‌نامه میان شرکت پست و سازمان فناوری اطلاعات ایران، این سازمان از این سرویس پستی برای توسعه و درآمدزایی حمایت خواهد کرد.

به گفته مدیرعامل شرکت پست، سرویس پست الکترونیکی پست قبلاً راه‌اندازی شده بود که برای توسعه تا 20 میلیون و 30 میلیون نفر نیاز به کمک داشتیم.

براساس این گزارش این سرویس هم اکنون دارای 100 هزار ظرفیت است که به هر کاربر 50 مگ فضا اختصاص داده می‌شود، همچنین میرزایی مدیرکل مرکز فناوری اطلاعات شرکت پست می‌گوید مردم برای دریافت این سرویس نیاز به احراز هویت دارند و باید با همراه داشتن مدارک، خود به دفاتر پستی مراجعه کنند.

براساس این گزارش، این ایمیل کاملاً فارسی است و علاوه بر این زبان‌های انگلیسی، عربی و فرانسه در این سرویس ارائه شده است.

همچنین علی حکیم‌جوادی، رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: ایران بزرگ با 75 میلیون نفر جمعیت نیاز به ایمیل دارد و از این سرویس نه 100 هزار کاربر، بلکه 5 تا 6 میلیون کاربر انتظار می‌رود.

وی گفت: علاوه بر این، سرویس پست الکترونیک شرکت پست قرار است میل‌سرور در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار دهد تا تمام دستگاه‌ها با پسوند سازمانی خود پست الکترونیک داشته باشند.

احمد بزرگیان، رئیس مرکز توسعه دولت الکترونیک سیاست جمهوری خطاب به مسئولان راه‌اندازی این سرویس گوشزد کرد که این سرویس باید دو شرط داشته باشد؛ هیچ‌گاه قطعی نداشته باشد و امنیت شخصی و ملی در آن حفظ شود.

وی گفت: با رعایت این دو شرط، سرویس پست الکترونیک بومی شرکت پست، به عنوان کارتابل الکترونیکی مردم از سوی دولت معرفی خواهد شد.

محمدحسن نامی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پیشنهاد کرد که از این پس برای هر فردی که مقطع ابتدایی را به پایان می‌رساند و وارد مقطع راهنمایی می‌شود یک پست الکترونیکی ساخته شود.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها