امروز : شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 28
۲۲:۵۷
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 222
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۲
تعداد بازدید: 402
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «جان کری» روز سه‌شنبه صبح در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل تأکید ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «جان کری» روز سه‌شنبه صبح در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل تأکید کرد: ایالات متحده آمریکا به وضوح اعلام کرده است که ما نه تنها دربه گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، «جان کری» روز سه‌شنبه صبح در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل تأکید کرد: ایالات متحده آمریکا به وضوح اعلام کرده است که ما نه تنها در کنار اسرائیل بلکه در کنار تمام جامعه بین‌الملل هستیم و به وضوح اعلام می‌کنیم که ما جدی هستیم. ما از مذاکرات استقبال می‌کنیم اما این یک مذاکره بی‌انتها و بی‌پایان نیست.

گرچه ایران همواره تأکید کرده به دنبال تسلیحات هسته‌ای نیست، وزیر خارجه آمریکا تصریح کرد: ایران نمی‌تواند و نخواهد توانست یک سلاح هسته‌ای داشته باشد.

کری همچنین با «شیمون پرز» رئیس‌ رژیم صهیونیستی در خصوص فرایند سازش اسرائیل و همچنین تحولات سوریه گفت‌وگو کرد.

این دیدار به سفر سه روزه کری برای گفت‌وگو درباره موضوعات امنیت منطقه‌ای و فرایند متوقف شده سازش بین فلسطینیان و اسرائیلی‌ها پایان داد.

نتانیاهو نیز در این دیدار به وزیر خارجه آمریکا هشدار داد که ساعت هسته‌ای ایران در حال تیک تیک کردن است و ایران نمی‌تواند اجازه داشته باشد برنامه هسته‌ای خود را ادامه دهد و نباید به این کشور اجازه داده شود در مبارزه‌طلبی با تمام جامعه بین‌الملل این برنامه را ادامه دهد.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ادامه داد: من فکر می‌کنم که همه متوجه این مسئله باشند که زمان ایران رو به پایان است و ایران از گفت‌وگوها برای پیشرفت و گسترش برنامه هسته‌ای خود استفاده می‌کند.

علیرغم آنکه رژیم صهیونیستی یکی از اعضای پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی تی) نیست و زرادخانه‌های گسترده هسته‌ای دارد، نتانیاهو درباره برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران گفت که تلویزیون دولتی ایران از تأسیسات جدید تولید مواد هسته‌ای و دو سایت جدید استخراج خبر داده است و همه ما مفهوم اینکه یک کشور سرسخت سلاح هسته‌ای داشته باشد را می‌فهمیم.

ایران بارها تأکید کرده که برنامه هسته‌ای کاملاً صلح‌آمیز دارد اما رژیم صهیونیستی و آمریکا و برخی از همپیمانان آنها، بدون هرگونه سند و مدرک ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح‌های هسته‌ای متهم کرده‌اند و در همین راستا تحریم‌های یکجانبه‌ای را علیه تهران تحمیل کرده‌اند.

وی افزود که به همراه کری درباره خشونت‌های سوریه و مرگ غم‌انگیز غیرنظامیان و همچنین نگرانی‌ها درباره ذخایر سلاح های شیمیایی گفت‌وگو کردند.

نتانیاهو در ارتباط با ادعای سلاح‌های شیمیایی در سوریه گفت: تکه تکه شدن آن کشور یک وضعیتی‌ را به وجود آورده است که یکی از خطرناک‌ترین ذخایر تسلیحات جهان هم‌اکنون برای تروریست‌هایی با هر شکل مهیا شده است.

کری روز دوشنبه با شیمون پرز دیدار کرد و ابراز خوشبینی کرد که فرایند سازش در واقع آینده دارد و شیمون پرز در اینباره گفت: فکر می‌کنم می‌توان بین شکاف‌های ما و همسایگان فلسطینی ما پل زد و من این را از روی تجربه می‌گویم. عقب‌نشینی‌‌هایی وجود دارد اما تصویر کلی یک تصویر پیشرفت است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها