امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22200
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 96
فداحسین مالکی در حاشیه همایش کشوری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سوال فارس درخصوص ماجرای پورشه‌های وارد شده در جزیره ابوموسی، اظهارداشت: ...

فداحسین مالکی در حاشیه همایش کشوری مبارزه با قاچاق کالا و ارز در پاسخ به سوال فارس درخصوص ماجرای پورشه‌های وارد شده در جزیره ابوموسی، اظهارداشت: پرونده واردات خودرو در جزیره ابوموسی هنوز کامل نشده است و ماجرا از این قرار است که برخی افراد سودجو با کارت بازرگانی افراد دیگر اقدام به واردات خودرو کرده بودند که به این موضوع رسیدگی کردیم.

وی افزود: 144 خودرو که با ارز دولتی 1226 تومانی وارد شده بود و همینطور تعرفه و حقوق دولت را پرداخت نکرده بودند را متوقف کردیم، اما با توجه به اینکه این خودروها پیش‌فروش شده بود، برای رعایت حقوق مردم درحال انجام تمهیداتی هستیم تا با پرداخت حقوق دولت، این خودروها آزاد شوند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در سال گذشته 480 میلیارد تومان پرونده‌های قاچاق کالا و ارز تشکیل شده است و از جمع 9 هزار و 500 پرونده که تشکیل شده، در بررسی 3 هزار پرونده مشخص شد که وارد کنندگان با استفاده از ارز مرجع کالای خود را به قیمت مناسب فروخته‌اند.

وی همچنین در پاسخ به سوال فارس درباره واردات کالا توسط مرزنشینان گفت: تمهیداتی انجام شده است تا مرز نشینان بتوانند ماهیانه 2 میلیون تومان کالا وارد کشور کنند که در واقع این موضوع هم کمک به اشتغال کشور است و هم آمار قاچاق را کاهش می‌دهد لذا به دنبال آن هستیم که این رقم را در آینده بیشتر کنیم.

وی اضافه کرد: خروج طلا از کشور ،قاچاق روزانه 3 میلیون لیتر سوخت و همچنین کاهش 50 درصدی قاچاق دام و جلوگیری از قاچاق گندم و آرد از جمله اقداماتی است که در این مدت انجام شده است.

مالکی در پاسخ به سوال فارس درباره میزان خروج طلا از کشور اظهارداشت: به شدت با خروج طلا از کشور مقابله کردیم و این موضوع به نحوی در حال پیشروی بود که حتی بعضی از کارگاه‌های طلا در اصفهان هم به سمت تعطیلی پیش می‌رفتند. 

وی گفت: قاچاق گندم و آرد به خارج از کشور رقم ناچیزی است و اجازه ندادیم تا این موضوع اتفاق بیفتد، چرا که قیمت برخی کالاها در کشور ما ارزان‌تر از کشورهای همسایه است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها