امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22208
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن نامی امروز در مراسم رونمایی از سرویس پست الکترونیکی بومی شرکت ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدحسن نامی امروز در مراسم رونمایی از سرویس پست الکترونیکی بومی شرکت پست اظهار داشت: از 214 کشور جهان در 187 کشور، شرکت پست دولتی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در اکثر کشورها درآمد حاصله از ارتباطات در زیرساخت هزینه می‌شود، زیرا یک دلار سرمایه‌گذاری در زیرساخت 3.4 دلار صرفه‌جویی در سایر صنایع را رقم می‌زند؛ این در حالی است که در سال 90، 3 درصد درآمد ارتباطات در زیرساخت هزینه شد و در سال 91 حدود 5 درصد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یکی از مشکلات ما در توسعه و عمران کشور، عدم اجرای آمایش ملی (آمایش سرزمین) است، زیرا آمایش سرزمین به معنای تناسب بین انسان، فعالیت و فضا است و در نتیجه این امر در شعاع 160 کیلومتری از مرکز تهران، یک‌سوم جمعیت کشور زندگی می‌کند.

نامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درآمد مایکروسافت اعلام کرد: شرکت مایکروسافت اعلام کرده که درآمد این شرکت از درآمد نفت و گاز غرب آسیا (خاورمیانه) بیشتر بوده است.

وی تصریح کرد: شرکت گوگل در مدت 6 الی 7 ماه گذشته حدود 10 سرویس جدید راه‌اندازی کرده است؛ یک سوی این اقدام کسب درآمد و سوی دیگر آن جمع‌آوری اطلاعات است.

نامی گفت: 3 رأس مثلث استکبار و سلطه، امریکا، اسرائیل و انگلیس از وب‌سایت و دفترهای یکدیگر استفاده می‌کنند تا به مقاصد خود برسند و از این طریق از خواسته مردم مطلع می‌شوند و اطلاعات موردنیاز خود را از مردم جهان جمع‌آوری می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از نظر سیاسی نصف جهان است، زیرا تفکر و حرف جدیدی دارد، حتی بین کشورهای اسلامی نیز حرف جدیدی دارد و امروز بهترین زمان برای ارائه اسلام ناب محمدی است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها