امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22213
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الفرات»، «سید عمار حکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق پس از دیدار «مسعود ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «الفرات»، «سید عمار حکیم» رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق پس از دیدار «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان که برای نخستین بار طی سه سال گذشته، دیروز وارد بغداد شده بود، در یک کنفرانس خبری مشترک با او شرکت کرد.

حکیم در این نشست خبری گفت: روابط عربی – کردی دارای ریشه‌های عمیقی است تا زمانی که ما در یک وطن واحد زندگی‌ می‌کنیم این مسئله ادامه دارد.

وی افزود: بارزانی می‌تواند ناظر طرح ابتکاری برگرفته از طرح ابتکاری اربیل در حل بحران سیاسی کشور باشد. او مدیر اداره پرونده‌های دشوار در داحل منطقه کردستان و عرصه ملی عراق است.

حکیم، سفر رئیس منطقه کردستان به بغداد را راهی برای تقویت نظام سیاسی در کشور و تبادل نقش‌ها میان دو دولت مرکزی و منطقه کردستان و تداوم رایزنی‌ها برای اتخاذ تصمیمات مثبت و تاثیرگذار توصیف کرد.

از سوی دیگر، بارزانی تاکید کرد که حکیم نماینده شیوه درستی است که ما به آن افتخار می‌کنیم.

وی افزود: حکیم نماینده خانواده بزرگی است و شیوه او باعث افتخار است. ما مواضع انسانی «سید محسن حکیم» مرجع عالیقدر را فراموش نمی‌کنیم و این موضع موجب تقویت و تحکیم روابط می‌شود.

بارزانی تصریح کرد که سفرش برای تقویت و تحکیم فضای مثبت و همکاری با حکیم صورت گرفته است.

رئیس منطقه کردستان گفت: ما این سفر را انجام دادیم تا ببینیم اگر فضا تغییر کرده است، ما نیز گام‌هایی جدی برداریم به ویژه که منطقه در آستانه تغییرات بزرگی قرار دارد و در چنین شرایطی باید مواصع داخلی یکپارچه و همسو شود و تمام این امور در راستای تحقق آشتی حقیقی صورت می‌گیرد.

رئیس منطقه کردستان عراق، دیروز با «نوری المالکی» نخست وزیر عراق نیز دیدار و گفت‌وگو کرد و به گفته‌ رسانه‌ها، فضای حاکم بر این رسانه‌ها مثبت ارزیابی می‌شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها