امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22221
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 72
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین بدخشان در نشست خبری خود با اشاره به اینکه در آموزه‌های دینی و ملی ما کمک به هم‌نوع و ایثار و همچنین انفاق تأکیدات ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین بدخشان در نشست خبری خود با اشاره به اینکه در آموزه‌های دینی و ملی ما کمک به هم‌نوع و ایثار و همچنین انفاق تأکیدات بسیاری شده است اظهار داشت: سازمان بهزیستی نیز با توجه به اهمیت داشتن این موضوع برنامه‌های متعددی را در سالهای اخیر در حوزه جلب مشارکت‌های مردمی انجام داده است.

وی تصریح کرد: حدود یک ماه قبل کمیته‌ای جهت جلب مشارکت‌های مردمی و استفاده از ظرفیت‌های فعلی به ریاست سازمان بهزیستی تشکیل و برنامه‌ها و راهکارهای لازم در این زمینه تدوین شده است.

بدخشان خاطر نشان کرد: کمیته اشاره شده در 31 استان کشور نیز در ایام ماه مبارک رمضان فعالیت خواهد داشت ضمن اینکه ضیافت مهر در اکثر مراکز با حضور مسئولان کشوری، خیرین، سفیران طلایی و هنرمندان برگزار خواهد شد.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور افزود: در استان تهران ضیافت مهر به صورت ویژه در سه مرکز آمنه، نارمک و شبیر برگزار خواهد شد که در این مراکز مسئولان کشوری حضور خواهند داشت.

وی در ادامه به برگزاری برنامه گلریزان در 31 استان کشور اشاره کرد و گفت: این برنامه در تمامی استان‌ها برگزار خواهد شد که 7 شب آن به صورت کشوری و ویژه و با حمایت جامعه خیرین حامیان معلولان کشور برگزار می‌شود.

بدخشان تأکید کرد: عمده جمع‌آوری کمک‌های مردمی در ایام ماه مبارک رمضان در بخش تأمین سهم‌آورده مددجویان هزینه خواهد شد که در این زمینه بنا داریم سهم آورده یک هزار واحد مسکونی را تأمین کنیم.

وی اضافه کرد: برنامه گلریزان در استان‌های خراسان‌های رضوی، تهران، قزوین، اراک، قم، فارس و گلستان به صورت ویژه در ایام ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد ضمن اینکه در ایام رمضان به مدت 45 دقیقه برنامه‌ای از سازمان صدا و سیما تحت عنوان معرفی فعالیت‌ها و نیازهای سازمان بهزیستی پخش خواهد شد.

بدخشان خاطر نشان کرد: از جمله‌ برنامه‌هایی که در چند ماه گذشته از سوی سازمان بهزیستی کلید خورده است جلب داوطلبان تخصصی و همچنین سفرای سازمان بهزیستی است که در این بخش از ظرفیت‌های فعلی استفاده می‌شود.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور در ادامه نشست خبری خود به دو صندوق سرمایه‌گذاری آگاه و همچنین صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری اشاره کرد و گفت: با ورود این دو صندوق در بحث بورس روزهای خوبی را سپری کرده‌ایم و هم اکنون شاهد نتایج قابل قبول آن بوده‌ایم.

ضمن اینکه بودجه سرمایه‌ای در این دو صندوق  2 میلیارد و 500 میلیون تومان است که این رقم توسط خیرین تأمین شده است.

وی در ادامه نشست خبری به راه‌اندازی کد 881 همراه اول جهت جلب مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار این کار در کشور رقم خورده است و هموطنان می‌توانند با ارتباط و گرفتن کد 881 کمک‌های خود را به مددجویان بهزیستی اهدا کنند که حداقل کمک 100 تومان و حداکثر 2 هزار تومان پیش‌بینی شده است.

بدخشان خاطر نشان کرد: سال گذشته رشد قابل توجهی را در زمینه جمع‌آوری فطریه داشتیم که نسبت به سال 90 ، با 33 درصد رشد روبرو بودیم به طوری که در سال 90 میزان فطریه‌های جمع‌آوری شده 6 میلیارد و 900 میلیون تومان بود که این رقم در سال 91 به 9 میلیارد و 500 میلیون تومان رسید ضمن اینکه در سال جاری نیز بنا داریم این میزان رشد را حفظ بکنیم.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور خاطر نشان کرد: در سال 92 بنا داریم 40 هزار واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی واگذار کنیم و این به شرطی است که منابع و اعتبارات لازم در این بخش تأمین شود.

وی اضافه کرد: کد 8111 ایرانسل نیز آمادگی جمع‌اوری کمک‌های مردمی را دارد ضمن اینکه برای نخستین بار یک سازمان حمایتی اقدام به راه‌اندازی تلفن بانک کرده است که به زودی شماره این سامانه نیز در اختیار هموطنان قرار خواهد گرفت و خانواده‌ها می‌توانند از این طریق نیز کمک‌های خود را در اختیار نیازمندان و  مددجویان قرار دهند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها