امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22223
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 177
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محل طواف عمره گزارانی که ویلچری هستند محلی موقت است که 12 متر ارتفاع کف طبقه دوم آن است و 2 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محل طواف عمره گزارانی که ویلچری هستند محلی موقت است که 12 متر ارتفاع کف طبقه دوم آن است و 2 متر از ارتفاع کعبه کوتاه‌تر است، محل عبور و مرور ویلچری‌ها در زمان حج تمتع خواهد بود.

این سازه‌های آهنی از مقابل مقام ابراهیم آغاز و هم اکنون از مقابل حجرالاسود گذشته و تاکنون 21 ستون آن برپا شده است.

این سازه‌های پیش ساخته که با پیچ و مهره به هم متصل شده‌اند در کارگاهی بیرون از مسجدالحرام ساخته و به این مکان منتقل می‌شوند و تنها کاری که برای آن انجام می‌شود ساخت صفحاتی دو در دو، بتون آرمه‌ای در زیر این ستون‌ها است که با استفاده از تکنولوژهای کنونی ساخته و کار گذاشته می‌شود.

به نظر می‌رسد تنها 2 ستون دیگر تا پایان این مطاف لازم باشد تا به قسمت قبلی متصل شود.

با توجه به ازدحام جمعیت در قسمت پشت مقام برای ادای نماز طواف همچنین ازدحام ناشی از ماه مبارک رمضان، ‌به نظر می‌رسد این محل طواف موقت برای ویلچری‌ها باید به زودی تمام شود.

طبق فتوای مراجع عظام تقلید، طواف در طبقه دوم مسجدالحرام جایز نیست، ولی طواف در این سازه‌های جدید که برای زائران ویلچری ایجاد شده از آن جهت که سطح این مطاف پایین‌تر از ارتفاع کعبه معظمه است از این‌رو طواف ویلچری‌ها از نظر شرعی مانعی ندارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار