امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22225
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، رئیس شورای محلی منطقه گوما در مرکز نیجریه تاکید کرد: در از سرگیری درگیری‌ها بین گله داران ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، رئیس شورای محلی منطقه گوما در مرکز نیجریه تاکید کرد: در از سرگیری درگیری‌ها بین گله داران قبیله فولانی و روستائیان قبیله مسیحی التیف در روستای اکوروکو در منطقه گوما در استان بینو 10 تن کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

این مقام محلی نیجریه گفت که این درگیری ها همچنان ادامه دارد.

به گفته شاهدان گله داران با حمله به روستا اقدام به تیراندازی بی هدف به سوی روستائیان کرده و پس از آن درگیری ها آغاز شد که به کشته شدن دستکم 34 تن زخمی و ناپدید شدن شماری دیگر منجر شد و ده‌ها خانه نیز به آتش کشیده شد.

این در گیری‌ها غالبا بر سر مراتع و منابع آبی بین قبایل روستاهای مرکزی نیجریه روی می دهد.

تعطیلی همه مدارس ایالت یوبی در پی حمله مرگبار به مدرسه‌ای در این ایالت

در پی کشته شدن 42 نفر در حمله افراد مسلح به مدرسه ای در ایالت یوبی در شمال شرق نیجریه، مدارس متوسطه این ایالت تا آغاز سال تحصیلی در ماه سپتامبر تعطیل شد.

فرماندار ایالت یوبی اعلام کرد همه مدارس متوسطه این ایالت از هشتم جولای تا آغاز سال تحصیلی در ماه سپتامبر تعطیل خواهد بود.

42 نفر که اغلب آنها دانش آموز بودند جمعه شب در حمله افراد مسلح به مدرسه ای در ایالت یوبی کشته شدند.
این سومین حمله به مدارس این منطقه است.

گروهی مسلح در ژوئن گذشته 9 دانش آموز را در مدرسه ای در مایدوگوری کشتند.

مایدوگوری یکی از پایگاه های بوکو حرام در شمال نیجریه به شمار می رود.

ارتش نیجریه حمله گسترده ای را علیه مواضع بوکو حرام در سه ایالت شمال شرق، بورنو، یوبی و آداماوا آغاز و در این سه ایالت حالت فوق العاده اعلام کرده است.

حملات بوکو حرام و اقدام نیروهای امنیتی برای سرکوب آنها از ابتدای شورش این گروه افراطی در سال 2009 دست کم 3 هزار و 600 قربانی گرفته است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار