امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۰:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22234
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری فارس، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی ان ان» بدون توجه به حمایت های مالی و ...

به گزارش خبرگزاری فارس، ژنرال «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی ان ان» بدون توجه به حمایت های مالی و تسلیحاتی غرب و از جمله دولت واشنگتن از تروریست ها و شورشیان مستقر در سوریه که درصدد ناآرام کردن این کشور و مقدمه چینی برای حمله نظامی به این کشور هستند، اعلام کرد که جنگ در سوریه حقیقتا یک مسئله منطقه‌ای است که در حال حاضر به لبنان و عراق نیز کشیده شده است و عوارض این جنگ می تواند در طول 10 سال آینده باقی بماند.

بر اساس اظهارات این ژنرال ارشد آمریکایی، آمریکا همزمان که میزان عمق نفوذ خود در جنگ داخلی سوریه را بررسی می کند، با یک مسئله 10 ساله در سوریه روبرو است.

دمپسی در ادامه سخنان خود گفت: این (بحران سوریه) یک مسئله 10 ساله است و اگر ما در تفکر درباره این بحران به عنوان یک مسئله منطقه ای ده ساله ناکام بمانیم، خطاهایی مرتکب خواهیم شد.

سی ان ان به استدلال دمپسی از جنگ سوریه اشاره کرد و نوشت که از نظر رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، درگیری ها در سوریه که از سال 2011 میلادی شروع شده، بین سنی ها و شیعه ها است و القاعده در جبهه سنی ها می جنگد و حزب الله لبنان نیز در جبهه شیعه.

دولت «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن مدعی شد که سوریه خط قرمز تعیین شده از سوی واشنگتن که استفاده از تسلیحات شیمیایی بوده را رد کرده است. اوباما سپس طرحی را ارائه کرد که هدف از آن تامین تسلیحات و مهمات و تسلیحات ضد تانک برای شورشیان سوری بود؛ طرحی که از سوی برخی چهره های جمهوریخواه آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت زیرا این جمهوریخواهان از جمله «جان مک کین» از ایالت «آریزونا»، چنین اقدامی از سوی آمریکا در قبال شورشیان سوری را کم اندازه و بسیار دیر می دانستند.

اما ژنرال دمپسی با این انتقاد جمهوریخواهان مخالفت کرد؛ از دیدگاه این مقام ارشد ارتش آمریکا، صلح را نمی توان صرفا از طریق تسلیحات پیشرفته آمریکا در سوریه حاکم کرد.

دمپسی به عنوان مشاور ارشد نظامی دولت آمریکا به سی ان ان گفت که جنگ در سوریه، موضوع ساده متوقف کردن درگیری ها از طریق ارائه قابلیت های خاص آمریکا نیست.

بر اساس اظهارات این ژنرال آمریکایی، مشکلی که وجود دارد این است که اسلام گرایان افراطی کنترل درگیری ها در سوریه را به دست گرفته اند و بنابراین، هرگونه کمکی که آمریکا به شورشیان سوری برساند، به نفع این افراط گرایان تمام می شود.

دمپسی هشدار داده است که آمریکا باید قبل از اینکه وارد عمل شود، گزینه هایش در برابر بحران سوریه را به دقت سبک سنگین کند و درک کاملی از خطرات ناشی از اقدام خود داشته باشد.

آمریکا در شرایطی درباره احتمال تبدیل جنگ داخلی سوریه به یک درگیری منطقه ای ابراز نگرانی می کند که خود این کشور به همراه هم پیمانانش در حال تامین سلاح و بودجه برای مخالفان «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه است و تروریست های سوری نیز با استفاده از مهماتی که از غرب و کشورهای عربی می گیرند، جنایاتی ضد بشری را در سوریه مرتکب می شوند و این جنایات را به گردن ارتش سوریه می اندازند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها