امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22258
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 134
شاپور عیدی‌وند مدیر عامل کارخانه کاغذ سازی پارس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره سود دهی شرکت ...

شاپور عیدی‌وند مدیر عامل کارخانه کاغذ سازی پارس در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس درباره سود دهی شرکت کاغذ پارس هفت تپه پس از هفت سال، اظهار داشت: زمانی که این شرکت را تحویل گرفتم، میانگین ماهی یک و نیم میلیارد زیان می‌داد، اما توانستیم با اصلاح موارد مختلفی اعم از کاهش هزینه‌ها، اصلاح بهای تمام شده، افزایش قیمت محصولات و هماهنگی‌های لازم با سازمان حمایت، همچنین اصلاح ساختار نیروی انسانی، اصلاح ساختار مالی و استفاده تخصصی از نیروها و توانمندی‌های آنها، در طول شش ماه از اول آذر 91 تا 31 اردیبهشت 92 پس از سال‌ها به سود عملیاتی برسیم.
 

* با تجهیزات قدیمی، شرکت را از زیان دهی خارج کردیم

این مقام مسئول ادامه داد: با این رویه نه تنها این شرکت زیان ماهانه یک و نیم میلیارد را نداد، بلکه از آن جلوگیری هم شده است؛ هرچند سودش ناچیز بود اما با آن ماشین‌آلات 40 ساله و قدیمی توانستیم شرکت را از زیان خارج کنیم.

مدیر عامل کارخانه کاغذ سازی پارس درباره روند کنونی تصریح کرد: ما در بهترین شرایط با این ماشین‌آلات به سر می‌بریم، اما صنعت تولید کاغذ در کشور نیاز به یک تدبیر جدید و یک برنامه جدید دارد.
 

* برنامه کوتاه، میان و بلند مدت برای کاغذ در ایران/ تولید 2 میلیون و 400 هزار تن در خوزستان

عیدی‌وند ضمن تاکید بر اینکه برای کارخانه‌های کاغذ و کاغذسازی در ایران برنامه‌هایی دارم، اضافه کرد: در این راستا سه برنامه ارائه کرده‌ام که کوتاه، میان و بلند مدت هستند؛ سالانه بالغ بر یک‌میلیارد و 200 میلیون دلار از کشور ارز خارج می‌شود و کاغذ وارد کشور می‌شود، اگر نیمی از این مبلغ یعنی 600 میلیون دلار به بنده اختصاص دهند ترجیح می‌دهم در خوزستان کشور را از کاغذ بی‌نیاز کنم، با این کار بزرگترین کمک به محیط زیست می‌شود، چرا که در خوزستان بالغ بر 2 میلیون 400 هزار تن باگاس تولید می‌شود، یعنی ما از بریدن درخت‌های شمال جلوگیری می‌کنیم.

این مقام آگاه ضمن برشمردن شرایط کنونی خاطر نشان کرد: با شرایط مذکور توانستیم شرکتی که بالغ بر 130 میلیارد زیان داشت را به سود برسانیم که این نویدی برای کل کشور و صنعت تولید کاغذ بود.

شرکت کاغذ پارس هفت تپه با 500 نفر نیرو در 20 کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است. سالانه 30 هزار تن کاغذ تحریر در کارخانه شرکت کاغذ پارس هفت تپه تولید می‌شود که با تامین نقدینگی تا 80 هزار تن نیز قابل افزایش است.

گروه صنایع کاغذ پارس در آذر سال 1346 به منظور تهیه، تولید، فروش و توزیع انواع کاغذ، محصولات ساخته شده از کاغذ، مقوا و هرگونه مواد و محصولات فرعی دیگر تاسیس شد.

18 مهر سال 91 «شاپور کوهزادی»‌ مدیر عامل کارخانه کاغذ سازی پارس برکنار شد و «شاپور عیدی‌وند» سکان مدیریت این کارخانه را برعهده گرفت.  

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها