امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22267
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، بزرگترین مانور نظامی-دریایی روسیه و چین با شرکت ناو ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری-اینترنتی «راس بالت»، بزرگترین مانور نظامی-دریایی روسیه و چین با شرکت ناو جنگی، کشتی‌های پشتیبانی و ناوهای هواپیمابر دو کشور در آب‌های ساحلی بندر پطر کبیر در ولادی واستوک (روسیه) آغاز شد. 

در این مانور بزرگ نظامی که عنوان «مشارکت دریایی-2013» برای آن انتخاب شده است، حدود 20 ناو و کشتی جنگی از انواع مختلف و بیش از 10 فروند هواپیما و بالگرد از طرف هر یک از دو کشور روسیه و چین شرکت دارند.

بر اساس اطلاعات کاپیتان "رومان مارتوف"، سخنگوی ناوگان اقیانوس آرام روسیه،  دریانوردان دو کشور در طول برگزاری این مانور ده‌ها تمرین نظامی مختلف و عملیات مشترک نظامی را مورد اجرا قرار خواهند داد. به گفته وی، هدف در نظر گرفته شده برای این مانورها که جنبه ضد تروریستی دارد، نجات کشتی‌های مورد حمله قرار گرفته است.

مرحله فعال این مانورها تا تاریخ 10 جولای ادامه خواهد داشت. نخستین دور از این نوع مانورهای مشترک بین روسیه و چین در ماه آوریل سال گذشته در دریای زرد برگزار شده بود.

روسیه و چین در سال جاری یک مانور نظامی مشترک نیز برگزار خواهند کرد. بر اساس اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه، مانور ضد تروریستی «ماموریت صلح-2013» از 27 جولای الی 15 آگوست در منطقه نظامی «چیبارکولسک» روسیه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها