امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22269
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق انگلیس روز دوشنبه با انتقاد از عدم مداخله این کشور در درگیری‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق انگلیس روز دوشنبه با انتقاد از عدم مداخله این کشور در درگیری‌های سوریه، بررسی ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه را خواستار شد.

بلر که با برنامه «امروز» رادیو بی‌بی‌سی صحبت می‌کرد با بیان این ادعا که تلفات بحران سوریه از میزان تلفات جنگ عراق بیشتر شده، گفت: شخصا فکر می‌کنم که باید حداقل ایجاد منطقه پرواز ممنوع را در سوریه را مورد بررسی قرار دهیم.

بلر در سال 2003 در همراهی با «جورج بوش» رئیس‌جمهور وقت آمریکا حمله به عراق را آغاز کرد و همچنان تلاش می‌کند به بهانه‌های مختلف این اقدام خود را که به بهانه واهی وجود تسلیحات کشتار جمعی در عراق انجام شد، توجیه کند.

نماینده ویژه گروه چهارجانبه صلح خاورمیانه (متشکل از روسیه، آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا) که باید موضعی بی‌طرف در قبال سوریه داشته باشد، عدم مداخله در سوریه به نفع مخالفان را نادرست دانست و گفت این تصمیم پیامدهای زیادی داشته است.

بلر همچنین اقدام مستقیم دولت برای ارسال سلاح به سوریه و پشتیبانی بیشتر از مخالفان دولت سوریه را خواستار شد.

وی که دیروز هم از اقدام نظامی مصری در خلع «محمد مرسی» رئیس‌جمهور این کشور حمایت کرده بود، امروز بار دیگر حمایت خود از این اقدام را ابراز کرد و گفت انگلیس باید به ارتش مصر کمک کند.

بلر ضمن حمایت از دولت موقت مصر، گفت تنها راه بازگشت به مسیر دموکراسی، حمایت از دولت (موقت) است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها