امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22270
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 99
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مرتضی تمدن صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان در شهرستان ملارد گفت: تا پایان ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مرتضی تمدن صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان در شهرستان ملارد گفت: تا پایان امسال می‌توانیم فازهای باقیمانده این مرکز درمانی را عملیاتی کنیم در این مرکز کارآموزی و مشاوره انجام می‌شود و بخش عمده ظرفیت این مکان در حوزه درمان، مشاوره و حرفه‌آموزی مربوط به این شهرستان است.

وی ادامه داد: واقعیت این است که در حوزه مسائل جاری کشور مسئله مبارزه با مواد مخدر همچنان جزء اولویت‌های ما است و حتماً دولت جدید با حرکت در این مسیر و روندی که با همت ستاد مبارزه با مواد مخدر پایه‌گذاری شده استمرار می‌بخشد.

تمدن گفت: چاره‌ای نداریم و امروز باید از ظرفیت‌ها و امکانات موجود به طور جدی برای مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر استفاده کنیم خدا می‌داند که چقدر از خانواده‌ها دلهره و نگرانی دارند و در ملاقات‌های عمومی می‌بینم که قلب و دل این خانواده‌ها می‌لرزد باید وقت بگذاریم و تلاش کنیم.

استاندار تهران گفت: در سال 90 و 91 و ابتدای سال جاری شورای هماهنگی استان تهران و کمیته‌های زیرمجموعه این شورا کار مقابله با مواد مخدر را دنبال کرده و از نظر ساختاری منسجم است.

وی ادامه داد: در حوزه مبارزه و پیشگیری، مسائل فرهنگی، حقوقی و قضایی اقدامات بزرگی در حال انجام است به طوری که در این مدت 310 جلسه و نشست برگزار شده است.

استاندار تهران گفت: با همه مسائل و موضوعات متعددی که در استان تهران وجود دارد توجه به مسئله مواد مخدر به عنوان اولویت استان هیچگاه مسئله دسته دوم ما نبوده است.

تمدن گفت: در طول همین مدت 1740 مصوبه داشته‌ایم که اغلب آنها عملیاتی شده و کارهای بر زمین مانده‌ای بود که باید در گذشته انجام می‌شد.

وی تأکید کرد: در برنامه‌ریزی سال 92 استان تهران مبارزه با مواد مخدر اولویت اول را دارد. این موضوع شاید برای استانهای دیگر اولویت اول نباشد اما تهران آینه تمام عیار کشور است و اگر مبارزه با پدیده زشت و ناراحت‌کننده مواد مخدر در اولویت نباشد به چه مسئله دیگری باید پرداخت.

وی ادامه داد: مسائلی مانند تنظیم بازار، وضعیت اقتصادی، بحث‌های امنیتی و فرهنگی مردم تهران در اولویت است اما در برنامه سال 92 اولین موضوع مبارزه با مواد مخدر است.

تمدن گفت: هر موضوعی که در اولویت برنامه‌ها قرار می‌گیرد به نتیجه می‌رسد، در مبارزه با مواد مخدر نیز به میدان آمده‌ایم و حتماً به نتیجه می‌رسیم.

استاندار تهران با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: به مردم و دست‌اندرکاران به خاطر خلق این حماسه بزرگ تبریک می‌گوییم. آنچه که در استان تهران به استانداری مربوط است وجود 12 هزار صندوق رأی‌گیری بوده و لحظه‌ای نبود که مسائل مربوط به انتخابات از سوی وزیر کشور رصد نشود و نتیجه آن چیزی جز خوشحالی دولت و مردم نبود و با این دموکراسی باید به دنیا فخر بفروشیم.

وی خطاب به مأموران نیروی انتظامی گفت: تقاضا داریم که ظرفیت 2 هزار نیرو برای جمع‌آوری کارتن‌خواب‌ها و افراد ولگرد در سطح استان تهران به ویژه شهر تهران بهره بگیریم تا این افراد را از بین دست و پای مردم جمع‌آوری کنیم و استانداری آمادگی دارد هر کمکی را که لازم است را انجام دهد.

وی ادامه داد: در زمان برگزاری انتخابات اولویت ما انتخابات بود اما اکنون که خیالمان آسوده شده باید به جمع‌آوری این افراد پرداخته شود و همزمان با بهره‌برداری این مرکز درمانی کار منسجمی در خصوص جمع‌آوری در سطح کل استان تهران انجام دهیم.

تمدن گفت: استانداری آمادگی دارد و ظرفیت لازم در شرق و غرب استان و همچنین شرق تهران وجود دارد.

تمدن گفت: ماه رمضان را در پیش داریم .این ماه فرصت مناسبی است تا هماهنگی این برنامه‌ها را داشته باشیم و در کنار آن کار فرهنگی انجام دهیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها