امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22273
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، عبدالأمیر عرفی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق کشور ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، عبدالأمیر عرفی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش مناطق کشور که در سالن همایش‌های رازی تهران در حال برگزاری است، خطاب به مدیران آموزش و پرورش از برگزاری مطلوب امتحانات تشکر کرد و گفت: علی‌رغم گلایه در ضمن حق الزحمه‌ها، اما با صبوری بحث امتحانات را به سرانجام رساندیم.

وی با بیان اینکه ارزشیابی تنها امتحانات پایانی مدرسه نیست، افزود: معلمان باید دانش‌آموزان را در طول سال و در سر کلاس نیز ارزیابی کنند و باید تغییر دیدگاه و نگرش در زمینه ارزشیابی در معلمان ایجاد شود.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش از برگزاری دوره‌های آموزشی برای معلمان خبر داد تا با شیوه‌های ارزشیابی آشنا شوند.

وی به ارزشیابی از سیستم نظام تعلیم و تربیت اشاره کرد و ادامه داد: این موضوع نیز به مرکز سنجش واگذار شده است و ما شاخص‌های کیفی میزان رضایتمندی معلمان، میزان توفیقات مدارس هوشمند، طرح سباح و طرح مدارس قرآنی را مورد سنجش قرار دادیم.

عرفی با بیان اینکه 50 مورد ارزشیابی کمی نیز انجام شده است، افزود: مواردی مانند نسبت معلم به دانش‌آموز به تفکیک تا سطح منطقه و مدرسه مورد ارزشیابی قرار گرفته است.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش به مقوله امتحانات نهایی شهریورماه اشاره کرد و ادامه داد: در برگزاری امتحانات خردادماه امسال، یک تجمیع حداکثری در حوزه‌ها داشتیم و علی‌رغم افزایش دانش‌آموزان، 10 میلیارد تومان در این امتحانات صرفه‌جویی شد.

وی افزود: در تلاش هستیم حق‌الزحمه خرداد معلمان تا مردادماه پرداخت شود و انتظار داریم در شهریورماه تجمیع حداکثری و مدیریت حوزه‌های امتحانی صورت گیرد تا حق‌الزحمه‌ها به موقع پرداخت شود.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها