امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22279
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نامدار عبداللهیان معاون وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نامدار عبداللهیان معاون وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که هم‌اکنون در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی به عنوان متولی تخصصی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در کشور فعالیت می‌کند.

وی به دوره‌های تاریخی برخورد با معلولین در جهان اشاره کرد و گفت: دوره اول زمانی بود که حق و حقوقی برای معلولان قائل نبودند و در دوره دوم به معلول بیش از اندازه ترحم کردند و او را وابسته بار آوردند.

عبداللهیان ادامه داد: در دوره سوم، افراد معلول مانند افراد جامعه نگاه شدند و این نگاه در سازمان آموزش و پرورش استثنایی هم‌اکنون حکمفرماست.

وی با بیان اینکه به دنبال شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان استثنایی هستیم، افزود: این استعداد از نوع اراده و سخت‌کوشی است، به این معنی که این دانش‌آموزان بتوانند استقلال پیدا کرده و وابسته به خانواده بار نیایند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به تعداد دانش‌آموزان با نیازهای ویژه اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر 110 هزار دانش‌آموز استثنایی شامل 35 هزار نفر در مدارس تلفیقی و 75 هزار نفر در مدارس تخصصی در 7 گروه تحصیل می‌کنند.

وی با بیان اینکه به دنبال اجرای عدالت آموزشی برای این گروه از دانش‌آموزان هستیم، ادامه داد: هدفگذاری کردیم تا تعداد دانش‌آموزان مدارس تلفیقی به 40 هزار نفر و مدارس تخصصی به 80 هزار نفر افزایش یابد.

عبداللهیان به ضرورت تجهیز مدارس استثنایی به فناوری‌ها تأکید کرد و گفت: در حال حاضر از 1500 مدرسه استثنایی کشور یک یا دو کلاس به فناوری‌های جدید مجهز هستند.

وی در خصوص بحث پرورشی و تربیت بدنی این دانش‌آموزان اظهار داشت: دو اردوگاه در تهران و مشهد تأسیس کردیم که از امسال براساس شرایط و ویژگی‌های دانش‌آموزان به استان‌ها سهمیه برای استفاده از آن داده خواهد شد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها