امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22282
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، مهدی نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که هم‌اکنون در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: براساس قانون باید گزارش عملکرد یکساله آموزش و پرورش به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می‌شد که 700 اقدام احصاء و ارائه شد.

وی ادامه داد: معتقدم برخی از موارد 700 اقدام ارائه شده باید در سال 92 نیز استمرار بخشیده شود که یکی از این موارد نهادینه‌سازی فرهنگ تحول‌خواهی در آموزش و پرورش است.

نوید ادهم با بیان اینکه گزارش عملکرد یک ساله آموزش و پرورش در 6 محور، 13 مؤلفه و 131 فعالیت برتر احصاء شده است افزود: سند تحول آموزش و پرورش یک سند راهبردی است که در طول 15 سال باید اجرایی شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه کرد: از جمله مواردی که باید مورد توجه در سال 92 قرار گیرد، افزایش مشروعیت و مقبولیت طرح‌ها است؛ به نظر می‌رسد براساس گزارش از استان‌ها ما نتوانستیم پیام‌ها را به خوبی منتقل کنیم و درباره طرح‌های تحولی، فرهنگسازی صورت گیرد.

وی توانمندسازی و آموزش نیروی انسانی را از برنامه‌های جدی عنوان کرد و افزود: مبحث آموزش‌های ضمن‌خدمت به خصوص کتاب‌های جدیدالتألیف باید به جدیت پیگیری شود تا آسیب‌های اندکی که در گذشته وجود داشت، برطرف شود.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش به بحث مشارکت‌پذیری دیگران اشاره کرد و افزود: در تغییر نظام قبلی، نتوانست مشارکت دیگران را کسب کند و این عامل موجب شکست آن شد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها