امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22283
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الجزیره العربیه، فعالان و خانواده‌های زندانیان سیاسی خواستار آزادی بستگان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الجزیره العربیه، فعالان و خانواده‌های زندانیان سیاسی خواستار آزادی بستگان خود یا محاکمه عادلانه آنها شدند که سالیان سال است در زندان‌های رژیم سعودی بدون محاکمه در زندان به سرمی‌برند.

خانواده‌های زندانیان سیاسی و فعالان عربستانی سومین برنامه روز همبستگی با زندانیان سیاسی را در پاسخ به دعوت نیروهای سیاسی عربستان و در صدر آنها گروه "المناصرون" برگزار کردند. این گروه دو برنامه گذشته روز همبستگی با زندانیان سیاسی را در عربستان سازماندهی کرده بود که با موفقیت همراه بود.

شهروندان عربستانی در روز همبستگی با زندانیان با نصب پلاکارد روی دیوار خانه‌هایشان خواهان آزادی زندانیان سیاسی شدند.

گروهی از جوانان عربستان نیز در خیابان‌های مناطق مختلف عربستان با شعار نویسی و طراحی روی دیوارها خواهان آزادی بازداشت شدگان شدند.

در همین حال، مسافران خطوط هوایی عربستان نیز به طور غیرمنتظره با اعلامیه نصب شده در یکی از هواپیماها روبرو شدند که در آن نوشته شده بود "العانی را از بند رها کنید".

دهها نفر از شهروندان نیز در خیابانها شهر بریده در همبستگی با زندانیان سیاسی تجمع کردند.

فعالان حقوق بشری می‌گویند که بیش از 30 هزار زندانی سیاسی بدون محاکمه شدن یا تفهیم اتهام در زندان‌های رژیم سعودی به سر می‌برد اما این رژیم تعداد آنها را بسیار کمتر از این اعلام کرده است.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال و نیم پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها