امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22292
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 138
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، صادق المهدی، رهبر حزب معارض الامه سودان و نخست وزیر اسبق این کشور دیروز یکشنبه کمپینی برای جمع آوری ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، صادق المهدی، رهبر حزب معارض الامه سودان و نخست وزیر اسبق این کشور دیروز یکشنبه کمپینی برای جمع آوری امضاهای «یادداشت آزادسازی» را آغاز کرد تا به تعبیر خود آغازگر طرح سرنگونی نظام عمر البشیر باشد.

المهدی با رد اینکه طرح حزب الامه برای سرنگونی نظام البشیر تقلید از طرح تمرد در مصر است گفت: ما این طرح را در ژانویه 2012 مطرح کردیم اما اجرای آن را به تعویق انداختیم در حالی که جریان تمرد مصر در آوریل 2013 روی کار آمد.

المهدی در جمع صدها تن از هواداران خود که پس از ایراد نطق وی یادداشتی را با شعار «برو» به امضا رساندند گفت: حزب الامه و برخی دیگر از احزاب معارض به دور از جنگ و شورشی به دنبال تغییر مسالمت آمیز قدرت در سودان هستند.

وی از گروه‌های مسلح در سودان نیز خواست با کنار گذاشتن سلاح و تشکیل ائتلاف با احزاب معارض برای برکناری مسالمت آمیز عمر البشیر تلاش کنند.

المهدی نخست وزیر اسبق سودان که با کودتای سال 1989 عمر البشیر سرنگون شد از همه ملت سودان خواست یادداشت آزادسازی سودان برای برپایی نظامی جدید را امضا کنند.

رهبر حزب الامه سودان گفت: پس از جمع آوری میلیون‌ها امضا تحصن‌هایی را در سراسر سودان و همچنین سفارتخانه‌های سودان در خارج از این کشور برپا می‌کنیم.

المهدی گفت: 24 سال خفقان بس است و اکنون زمان رفتن عمر البشیر فرا رسیده است باید دولت انتقالی در سودان روی کار بیاید و انتخابات آزاد و شفاف پس از آن برگزار شود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها