امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22304
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 183
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضی الموسوی در گفت‌وگو با شبکه العالم افزود: اخباری درباره طرح آمریکا برای حل بحران بحرین و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، رضی الموسوی در گفت‌وگو با شبکه العالم افزود: اخباری درباره طرح آمریکا برای حل بحران بحرین و سفر سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد بحرین به واشنگتن، لندن و برخی پایتختهای مهم کشورهای عرب حوزه خلیج فارس وجود دارد اما تاکنون طرحی از سوی خاندان حاکم یا مقامهای بلندپایه منامه به مخالفان ارائه نشده است.

الموسوی ادامه داد: آنچه برای ما مهم است، اجرایی شدن طرح مخالفان وانقلابیون شامل سند منامه و سند مقابله با خشونت صادر شده در تاریخ 12 اکتبر 2011 و 6 نوامبر 2012 است که همچنان به آن پایبند هستیم.

وی با اشاره به اینکه مخالفان خواستار اجرای خواسته‌های مردم مانند آزادی، عدالت اجتماعی، دموکراسی و کرامت هستند، لزوم برگزاری انتخابات عادلانه و بر اساس موازین بین‌المللی را مورد تاکید قرار داد.

الموسوی یادآور شد: حقوق بشر و دموکراسی باید رعایت شود. در چهار ماه گفت‌وگوی ملی دستاوردی حاصل نشده است لذا هر گونه طرحی، باید خواسته های مخالفان در این زمینه را در نظر بگیرد.

وی "جنبش تمرد" در بحرین را که قرار است در 15 اوت آغاز شود، تلاشی برای جلوگیری از وقت کشی توسط رژیم آل خلیفه دانست و گفت: شرکت مردم و مخالفان در تظاهرات اعتراضی مسالمت آمیز برای استقرار آزادی، دموکراسی، عدالت اجتماعی و کرامت، بیانگر پویایی و زنده بودن ملت بحرین است که در سخت ترین شرایط، در زمینه احقاق حقوق خود تردید نمی‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها