امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۸:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2231
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 236
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منابع حزب کنگره ملی حاکم بر سودان به روزنامه «السودانی» چاپ خارطوم گفتند که حزب کنگره ملی سودان از ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، منابع حزب کنگره ملی حاکم بر سودان به روزنامه «السودانی» چاپ خارطوم گفتند که حزب کنگره ملی سودان از سوی مقامات آمریکا برای سفر به واشنگتن و مذاکره دعوت شده است اما این حزب تاکنون این موضوع را مورد بررسی قرار نداده است.

این منابع گفتند که این اولین دعوت مقامات آمریکایی برای گفت‌وگوی سیاسی مستقیم با حزب کنگره ملی حاکم بر سودان است.

منابع مذکور تاکید کردند: دعوت به گفت‌وگو در پی توسعه روابط خارجی سودان و همچنین پیشرفت در روند توافق ملی در سودان و گفت‌وگوی سیاسی جامعی صورت گرفته است که علی عثمان طه معاون اول رئیس جمهور کلید آن را زده است.

مذاکره واشنگتن با شورشیان برای صلح با دولت خارطوم

از سوی دیگر جوزف استافورد کاردار سفارت آمریکا در خارطوم فاش کرد که با شورشیان در سودان که توافقنامه صلح با دولت خارطوم را امضا نکرده‌اند در حال رایزنی است تا آنها به کنار گذاشتن سلاح و مذاکرات با دولت راضی کند.

استافورد همچنین گفت که بنای گفت‌وگویی با دولت خارطوم و دولت منطقه‌ای در دارفور را گذاشته است تا به راه حل سیاسی با گروه‌های مسلح از طریق گفت‌وگو دست یابند و محمد بن پمباس، رئیس هیئت مشترک سازمان ملل و اتحادیه آفریقا در دارفور موسوم به یونامید نظارت بر این مذاکرات را برعهده دارد.

کاردار سفارت آمریکا در خارطوم در اظهاراتی خبری گفت: آمریکا بدون تمایل دولت و ملت سودان نمی‌تواند راهبردی را برای صلح فراگیر در این کشور اعمال کند و این دولت و ملت سودان هستند که می‌توانند راهبرد صلح را بر کشورشان اعمال کنند و واشنگتن به تصمیم دولت و ملت سودان احترام می‌گذارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها