امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22320
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 95
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز (دوشنبه) در جمع اصلاح‌طلبان ...

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز (دوشنبه) در جمع اصلاح‌طلبان استان گلستان با بیان اینکه پیش از برگزاری انتخابات بخش اعظم جامعه بخصوص جوانان بدلیل برخی برخوردهای تنگ نظرانه در ناامیدی بسر می‌بردند، گفت: اتفاقاتی که طی چهار سال اخیر افتاد را سیاست کشور و نظام نمی‌دانم بلکه آن را نتیجه کج سلیقگی‌ها و کج فهمی‌های برخی مسئولان می‌دانم و امیدوارم در دولت جدید، دیگر شاهد خودسری‌ها و چنین اقداماتی نباشیم.

وی با تاکید بر اینکه برخی جریانات بدنبال مصادر کردن آراء مردم هستند، تاکید کرد: عده‌ای در تلاش هستند شیرینی حضور حماسی مردم در انتخابات را با مصادره کردن آراء مردم و سهم خواهی به کام ملت تلخ کنند و تاسف‌بارتر آنکه اصلاح‌طلبان را متهم به سهم خواهی می کنند در حالیکه اگرچه جریان اصلاح طلب در شکل گیری حماسه سیاسی و پیروزی جریان اصلاح طلب اعتدال‌گرا نقش اساسی داشت ولی به هیچ وجه بدنبال سهم خواهی نیست و نخواهد بود.

معاون اول دولت اصلاحات ادامه داد: تنها خواسته اصلاح‌طلبان پیگیری مطالبات بحق مردم است و انشالله با تدبیری که دولت آقای روحانی اتخاذ می‌کند این مطالبات پیگیری خواهد شد.

عارف با اشاره به حوادث انتخابات سال 88 ،اظهار داشت: باید از حوادث سال 88 درس گرفت و اجازه تکرار آن را نداد حوادث سال 88 مطمئنا از اذهان و تاریخ کشور پاک نخواهد شد و متاسفانه این هزینه غیر منطقی به تاریخ تحمیل شد.

وی تاکید کرد: مردم به اصلاح طلبان امید بسته‌اند و به همین دلیل پیگیری مطالبات‌شان باید در اولویت قرار بگیرد؛ پی‌گیری مطالبات نیاز به نظارت دارد و برای نظارت بهترین مکان دانشگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد هستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به برگزاری مناظره‌های انتخاباتی یادآور شد: آنچه در مناظره‌ها مطرح کردم هرگز برای جلب رای نبوده چون معتقدم منش اصلاح طلبی ایجاب می‌کند که مطالبات مردم را پی‌گیری کنیم.

عارف ادامه داد: اصراری نداریم به قدرت برسیم اما اصرار داریم که پیگیر مطالبات مردم باشیم که البته یکی از راههای پی‌گیری مطالبات رسیدن به قدرت است. اما بر این باورم که خارج از قدرت هم می توانیم پیگیر مطالبات و خواسته‌های مردم باشیم.

وی در ادامه ضمن یادآوری برخی تسویه حسابهای سیاسی طی 8 سال گذشته، خاطرنشان کرد: آسیبی که کشور طی سالیان اخیر خورده است بخاطر تسویه حساب‌های سیاسی بود.باید روند پروژه حذف رقیب متوقف شود و بدنبال همگرایی در سطح ملی بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان بر ضرورت حفظ سرمایه اجتماعی و انسجام شکل گرفته بعد از انتخابات تاکید کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها