امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22325
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 219
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان، معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که هم‌اکنون در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، به جزئیات محتویات کتب جدیدالتألیف ابتدایی و پایه اول «متوسطه اول» اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه کتاب‌های پایه سوم به طور کامل جدیدالتألیف است، معلمان دوره‌های آموزشی را به طور کامل بگذرانند.

وی به محتوای کتاب مطالعات اجتماعی اشاره کرد و افزود: این کتاب با رویکرد تلفیقی ارائه شده و بر هویتی دینی، ملی و بومی تأکید دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدیان ادامه داد: در سیمای فداکاران کتاب فارسی سوم ابتدایی، علاوه بر زندگی شهید فهمیده، ریزعلی خواجوی و معلم فداکار، زندگی سهام خیام نیز اضافه شده است.

وی به دلیل اضافه شدن زندگی سهام خیام به درس سیمای فداکاران اشاره کرد و گفت: دختران دانش‌آموز باید از هویت دختر بودن خود احساس رضایتمندی کنند که اکنون اینگونه نیست.

رئیس سازمان پژوش و برنامه‌ریزی آموزشی، به تألیف کتاب ریاضی سوم ابتدایی اشاره کرد و بیان داشت: این کتاب ادامه ریاضیات دوم ابتدایی است و راهبرد حل مسئله پیگیری می‌شود ضمن اینکه به دنبال تقویت تفکر و اندیشیدن هستیم.

وی با بیان اینکه برخی افراد، آموزش و پرورش و کتاب درسی را نقد می‌کنند، افزود: از برخی نقدها استقبال می‌کنیم ولی از نقادانی که بدون مطالعه کتاب‌ها به نقد کتب درسی می‌پردازند، گله داریم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدیان به تغییر رویکرد کتب آموزش زبان عربی و انگلیسی اشاره کرد و گفت: رویکرد ما در تألیف کتب زبان عربی، فقط مکالمه  و صرف و نحو نیست بلکه روش‌های جدید را مطالعه کردیم و برای فهمیدن معارف دینی، قرآن و آشنایی با زبان و عربی تألیف شده است.

وی اضافه کرد: هدفگذاری کتاب، این است که بعد از پایان این دوره، دانش‌آموزان بتوانند حداقل 5 دقیقه خود را به زبان عربی و انگلیسی معرفی کنند و متون ساده را بخوانند و بنویسند.

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه متن گفت‌وگوی کتاب زبان انگلیسی پایه هفتم در قالب سی‌دی ارائه شده است، گفت: بسته آموزشی نیز ارائه شده است و در آن سی‌دی و فلش کارت قرار دارد، ضمن اینکه آموزش‌های ضمن خدمت نیز برای معلمان پیش‌بینی می شود.

وی به کتاب تفکر و سبک زندگی اشاره کرد و اظهار داشت: این کتاب برای دانش‌آموزان دختر و پسر به طور جداگانه نوشته شده است که در این خصوص باید مدیران آموزش و پرورش تدبیر کنند.

وی افزود: کتاب دختران و پسران در دو فصل متفاوت است، لذا در کلاس‌های چندپایه، مختلط و آن کلاس‌هایی که معلم مرد تدریس می‌کند، این دو فصل باید از طریق سی‌دی، فیلم‌های آموزشی یا معلم زن تدریس شود.

وی تأکید کرد: این دو درس درباره بهداشت علوم و بهداشت جنسی است.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها