امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22350
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 110
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، یوسف نوری رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور که هم‌اکنون در سالن همایش‌های رازی در حال برگزاری است، اظهار داشت: پیش‌نویس طرح فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه فرهنگیان امروز در هیئت رئیسه این دانشگاه ارائه شد تا دانشگاه فرهنگیان نیز صاحب سند فناوری اطلاعات و ارتباطات شود.

وی ادامه داد: یک و نیم سال از طرح فراگیر هوشمندسازی مدارس می‌گذرد و در این مدت 2 پژوهش انجام شد که یکی توسط مرکز سنجش با همکاری سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی و دیگری توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش انجام شد.

نوری با بیان اینکه در زمینه زیرساخت وضعیت خوبی داریم ولی در حوزه کاربرد به دلیل عدم آشنایی فرهنگیان دچار مشکل هستیم، گفت: در تلاش هستیم از طریق توانمندسازی این آشنایی ایجاد شود.

وی ادامه داد: دوره‌های آموزشی هوشمندسازی با همکاری مرکز نیروی انسانی آموزش و پرورش برای فرهنگیان به صورت حضوری و نیمه حضوری برگزار می‌شود.

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش به موضوع محتوا اشاره کرد و گفت: شبکه رشد متأثرترین شبکه است که از آن کم استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه 15 هزار مدرسه در پورتال هوشمندسازی به فعالیت اداری و پرورشی و آموزشی می‌پردازند افزود: این پورتال در قالب پورتال همگام است و نکته جالب اینکه استان‌های مرزی بیشتر استفاده کردند و در صدر آنها سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و کرمانشاه هستند.

نوری از سازمان نوسازی و تجهیز مدارس برای اختصاص 413 میلیارد ریال جهت تجهیز مدارس به هوشمندسازی تشکر کرد و از اختصاص 30 میلیارد ریال از سوی معاونت پشتیبانی آموزش و پرورش برای هوشمندسازی مدارس عشایری و روستایی خبر داد.

وی با بیان اینکه در هر مدرسه جدید الاحداث هوشمندسازی انجام می‌شود، افزود: 55 میلیارد تومان توسط مردم برای هوشمندسازی اختصاص داده شد.
انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها