امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22357
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 236
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، دادگاه جزائی ویژه شهر جده در عربستان حکم زندان و ممنوعیت از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از مجله الجزیره العربیه، دادگاه جزائی ویژه شهر جده در عربستان حکم زندان و ممنوعیت از سفر هفت نفر از متهمان به اصطلاح پرونده "اقدامات آشوبگرانه" در منطقه الشرقیه این کشور را صادر کرد.

مناطق مختلف عربستان بویژه منطقه الشرقیه این کشور از یکسال پیش شاهد اعتراضات و تظاهرات مسالمت آمیز مردمی است که با سرکوبگری نیروهای آل سعود و شهید یا زخمی شدن تعدادی از فعالان مدنی یا بازداشت و محاکمه های سنگین آنها روبرو شده است.

دادگاه جزائی ویژه استان جده هفت نفر یاد شده را به پیوستن به "جنبش جوانان 4 مارس منطقه الاحساء" و "جنبش آزادگان الاحساء" متهم کرد که در شبکه اینترنت مردم را به برگزاری تظاهرات در عربستان تشویق کرده اند.

دادگاه همچنین متهمان را به خاطر "تایید آنها از انقلابیون بحرینی و دعوت آنها برای همبستگی با این انقلابیون و مقابله با نیروهای سپر جزیره در این کشور و دانلود نوارهای ویدئویی از رویدادهای بحرین و نوشتن اعلامیه های ضد دولتی" محکوم کرد.
احکام این هفت نفر بین پنج تا 10 سال است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها