امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2236
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 241
«رحیم قربانی» رئیس سازمان قرآن و عترت سپاه محمد رسول‌الله(ص) در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با ...

«رحیم قربانی» رئیس سازمان قرآن و عترت سپاه محمد رسول‌الله(ص) در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اشاره به اینکه سازمان پس از تأسیس در چهار ماه گذشته همزمان با برگزاری برخی طرح‌های محدود قرآنی برای بسیجیان مشغول تقویت، تعیین ساختار و تشکیلات و مهیا کردن ساختمان و نیروی انسانی بوده است، گفت: با سپری شدن بخش اعظمی از فعالیت‌ها در این حوزه‌ها، طرح‌های اجرایی سازمان قرآن و عترت بسیج تهران از امروز 2 اردیبهشت 1392 همزمان با سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و صدور فرمان انقلاب فرهنگی آغاز می‌شود.

وی در ادامه افزود: انتخاب روز صدور فرمان انقلاب فرهنگی برای شروع فعالیت‌های قرآنی در بسیج به این دلیل است که ما معتقدیم قرآن و اهل‌بیت(ع) مبنای انقلاب و  فرهنگی واقعی هستند.

تشکیل کمیته‌های علمی و محتوایی در سازمان قرآن و عترت بسیج

قربانی با اشاره به اینکه در سازمان قرآن و عترت بسیج کمیته‌ای تحت عنوان کمیته علمی و محتوایی تشکیل شده است، گفت: یکی از کارگروه‌های تخصصی این کمیته مربوط به حفظ قرآن کریم است که با حضور اساتیدی همچون «محمدمهدی بحرالعلوم»، «مهدی طرقی»، «محمود کریمی»، «مهدی عباسی» و حجت‌الاسلام «میریحیی» تشکیل می‌شود.

ثبت‌نام جشنواره حفظ قرآن کریم بسیجیان طی روزهای آتی

قربانی همچنین از اجرای طرحی به نام «جشنواره حفظ قرآن بسیجیان» خبر داد و در این رابطه افزود: مقدمات اجرای این طرح فراهم است و ثبت‌نام آن طی چند روز آینده و در اردیبهشت ماه 1392 آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره شامل مسابقات مرحله‌ای خواهد بود، گفت: هر آنچه که مربوط به حفظ قرآن کریم است در این جشنواره به اجرا گذارده خواهد شد.

نخبگان و فعالان قرآن و عترت بسیجی شناسایی می‌شوند
 
قربانی از اجرای طرحی با هدف شناسایی نخبگان و فعالان قرآن و عترت در میان بسیجیان خبر داد و با اشاره به اینکه تاکنون چهره‌های بسیاری در این خصوص شناسایی شده‌اند، گفت: در اجرای طرح‌هایی مانند حفظ و واژه‌های آسمانی هدف ما سوق دادن بسیجیان به انس و الفت بیشتر به قرآن کریم است اما با شناسایی نخبگان قرآنی در میان بسیجیان دوره‌های آموزشی ویژه‌ای را با هدف تبدیل شدن آنها به مربیان قرآن و سوق پیدا کردنشان به سوی فعالیت‌ها و مجموعه‌های تخصصی درنظر گرفته‌ایم.

ایجاد انس کودکان با قرآن کریم از برنامه‌های سازمان عترت و بسیج

قربانی تشکیل کارگروه کودک با حضور کارشناسان این موضوع را از دیگر فعالیت‌های کمیته علمی و محتوایی این سازمان اعلام کرد و با اشاره به اینکه این کمیته دو جلسه داشته است، گفت: در این جلسات درباره فعالیت‌های مختلف با هدف ایجاد انس و الفت کودکان با قرآن کریم برنامه‌ریزی می‌شود.

وی همچنین از ابلاغ تشکیل 856 «مکتب‌خانه قرآنی» به پایگاه‌های مقاومت بسیج از امروز خبر داد ودر این باره افزود: جذب مربیان این طرح در پایگاه‌های مقاومت بسیج صورت می‌گیرد.

واژه‌های آسمانی در طول تابستان و ماه مبارک رمضان نیز ادامه دارد

رئیس سازمان قرآن و عترت بسیج تهران همچنین در رابطه با اجرای طرحی موسم به واژه‌های آسمانی که بنا بود طی آن 50 هزار بسیجی با ترجمه ساده و روان قرآن کریم آشنا شوند، گفت: مرحله اول این آموزش‌ها به اتمام رسید و آزمون آن در برخی نواحی بسیج برگزار شده است.

قربانی با اشاره به اینکه این طرح دارای 4 مرحله آزمون است، گفت: منبع آموزشی این طرح کتاب‌ واژه‌های آسمانی و دارای 600 آیه موضوعی از قرآن کریم است که در 3 مرحله ابتدایی آزمون‌ها در هر مرحله از 200 آیه موجود در کتاب، آزمون به عمل می‌آید و مرحله چهارم آزمون‌ها نیز از کل کتاب خواهد بود.

وی از ادامه این طرح در طول تابستان 92 و ماه مبارک رمضان خبر داد.

ساختار تشکیلاتی مراکز و کانون‌های قرآن و عترت نواحی و پایگاه‌های مقاومت بسیج ابلاغ شد

قربانی همچنین از ابلاغ ساختار تشکیلاتی مراکز و کانون‌های قرآن و عترت نواحی و پایگاه‌های مقاومت بسیج تهران از امروز خبر داد.

برگزاری 200 کارگاه سبک زندگی تا پایان اردیبهشت 92

قربانی با اشاره به اینکه کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی در نواحی مقاومت بسیج دایر است از برگزاری 200 کارگاه تا پایان اردیبهشت سال جاری خبر داد و گفت: تعدادی از این کارگاه‌ها برگزار شده است و باقی مانده آنها نیز با اعزام مربی از سوی سازمان به نواحی مقاومت بسیج برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها