امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22363
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی حکیم‌جوادی امروز در مراسم رونمایی از پست الکترونیکی بومی شرکت پست ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی حکیم‌جوادی امروز در مراسم رونمایی از پست الکترونیکی بومی شرکت پست اظهار داشت: ورود سازمان فناوری اطلاعات به موضوع سرویس پست الکترونیکی شرکت پست به دلیل کمک در مدل کسب و کار ایمیلی و تجارت در حوزه ایمیل است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ایمیل در شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی دارد و یک ایمیل می‌تواند به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی منتشر شود؛ از این رو تجارت در حوزه ایمیل بسیار مورد توجه است و امروز تیم‌هایی در دنیا مأمور شدند تا مدل کسب و کار ایمیل و روش‌های کسب درآمد بیشتر از سرویس ایمیل را تحقیق کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر یک تجربه خبری گفت: زمانی در یک نشست خبری، یکی از اصحاب رسانه در خصوص اشکال پیش‌آمده در دسترسی به جیمیل از من سؤال پرسید و در حالی که پاسخ درست این سؤال را بسیاری از اصحاب رسانه می‌دانستند اما وی اصرار داشت که جوابی از من بگیرد.

وی ادامه داد: در نهایت آن خبرنگار تفاوت بین ایمیل بومی و جیمیل را با تفاوت بین خودروی ایرانی و خودروی بنز مقایسه کرد و من نیز گفتم لازم نیست که همه بنز سوار شوند.

حکیم جوادی گفت:‌ امروز تاکید می کنم که صحبت آن روز من در مورد خودروی بنز نبود؛ بلکه معتقدم ایرانی ها لایق بیشتر از این‌ها هستند؛ اما اصل موضوع این است که اگر بخواهیم همواره و حتی در فناوری دنباله‌روی دیگران باشیم دیگر نمی‌توانیم هیچ گاه خلاقیت به خرج دهیم.

وی گفت:‌ تفاهم‌نامه امروز سازمان فناوری اطلاعات و شرکت پست دارای چند محور است که مهم‌ترین آنها امنیت سرویس پست الکترونیک بومی و نگاه ویژه به کسب و کار ایمیل است و در پشت این تفاهم نامه قرار است یک تیم اقتصادی سرویس پست الکترونیک‌ ایرانی را به بهره‌وری اقتصادی برساند.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ایران بزرگ با 75 میلیون نفر جمعیت نیاز به ایمیل دارد و از این سرویس نه 100 هزار کاربر، بلکه جذب 5 تا 6 میلیون کاربر انتظار می‌رود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: علاوه بر این، سرویس پست الکترونیک شرکت پست قرار است میل‌سرور در اختیار دستگاه‌های دولتی قرار دهد تا تمام دستگاه‌ها با پسوند سازمانی خود پست الکترونیک داشته باشند.

وی تاکید کرد: حوزه IT در کشور در حال تحرک و جهش است؛ در حوزه‌های مختلف کارها بسیار جلو رفته است و اکنون مرحله‌ای است که باید توان‌ حوزه‌های مختلف را روی هم بگذاریم؛ برای مثال هم‌اکنون مراکز داده استانی در حال آماده شدن است که تعدادی از آنها به بهره‌برداری رسیده و مراکز داده استانی نیز می‌توانند به سرویس پست‌ الکترونیک شرکت پست کمک کنند.

حکیم جوادی ادامه داد: تلاش داریم تا در ابتدا مراکز داده استانی در SE ها (براساس تقسیم‌بندی گذشته شبکه زیرساخت ارتباطی کشور) ایجاد شوند و سپس مرکز داده 11 استان باقی می‌ماند که کار آنها نیز در مرحله بعد انجام خواهد شد.

انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها