امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۷:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22382
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 128
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید رضا ترقی رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با هیاتی از حزب ...

به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس حمید رضا ترقی رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در دیدار با هیاتی از حزب الوحده تونس اظهارداشت: مواضع حزب موتلفه اسلامی و الوحده تونس در موضوعات مختلف فکری و سیاسی در منطقه دارای نقاط مشترک بسیاری است.
 
وی افزود: از اینکه توسعه روابط حسنه با احزاب اسلامی را برای تحقق رنسانس اسلامی در منطقه ضروری می‌دانید نکته بسیار ارزشمندی است زیرا خطری که امروز امنیت و آرامش مسلمانان منطقه و جهان را تهدید می‌کند همان چیزی است که ما و شما آن را به عنوان خطر برای اسلام ناب محمدی می‌دانیم و آن جریان تروریستی و صهیونیستی در منطقه است.
 
ترقی با تاکید بر اینکه ما معتقدیم که جز وحدت پیرامون اصول و  مبانی اسلامی، قرآن و پیامبر بزرگوار اسلام راهی برای اتحاد و  انسجام امت اسلامی وجود ندارد، گفت: باید احزاب کشورهای اسلامی زمینه این وحدت را فراهم سازند.
 
رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: اگر محور وحدت، قرآن و پیامبر(ص) را همه مورد توجه قرار دهیم، انرژی و ظرفیت عظیم جهان اسلام می‌تواند متراکم شود و اجازه تهدید شدن از سوی دشمنان را ندهد.
 
وی در ادامه با اشاره به مشکلات کشور تونس اظهارداشت: امروز در تونس مشکلات بسیاری از جمله تدوین پیش نویس قانون اساسی تونس و به رفراندوم گذاشتن و تنظیم ساختار سیاسی تونس از مهمترین مسائل پیش روی شما در آینده کشورتان است.
 
ترقی ضمن تقدیر از تشکیل جنبش مردمی محکومیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی در تونس خاطرنشان کرد: امیدواریم حزب الوحده تونس در آینده این کشور نقش پر رنگ‌تری داشته باشد و روز به روز تاثیرگذارتر از قبل باشید.
 
عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه به بیان چگونگی تشکیل حزب موتلفه اسلامی در منزل و به دستور امام خمینی(ره) پرداخت و گزارشی از فعالیت‌ها و تاثیرگذاری این حزب در روابط بین‌المللی و بین احزاب اسلامی جهان و احزاب آسیایی پرداخت.
 
همچنین در این دیدار دکتر بشیر الرویسی رئیس حزب الوحده تونس که در راس هیاتی 6 نفره به دعوت حزب موتلفه اسلامی به ایران آمده است، گفت: حزب الوحده تونس حزبی است که به شکل کامل به مرجعیت اسلامی معتقد است و به عقیده ما در اسلام تنها ارزش‌های اسلامی وجود ندارد بلکه اسلام دین شیوه زندگی و نظام زندگی است که در امور و زمینه های مختلف سیاسی اجتماعی اقتصادی حضور دارد.
 
وی افزود: ما می‌خواهیم مردم را با اسلام بسازیم و در ابتدای حرکت خود آهسته گام برداشته‌ایم و به تجربیات حزبی مانند حزب موتلفه اسلامی نیازمندیم.
 
رئیس حزب الوحده تونس تصریح کرد: ما تلاشمان تقریب بین مذاهب اسلامی است.
 
وی ادامه داد: حکومت و قدرت برای ما هدف نیست بلکه ابزاری است برای اینکه احکام الهی را پیاده کنیم.
 
الرویسی با اشاره به ضرورت وحدت در میان امت اسلامی گفت: استکبار جهانی از وحدتی که ما به دنبال آن هستیم می ترسد و به همین دلیل فشار زیادی به ما وارد می کند اما حزب الوحده حزبی انقلابی است.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار