امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22395
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت محمود زیرکچیان زاده اظهار داشت: با تکمیل عملیات در بخش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت محمود زیرکچیان زاده اظهار داشت: با تکمیل عملیات در بخش دریایی و بخش خشکی، تولید میدان هنگام به 30 هزار بشکه در روز می رسد.

وی با بیان اینکه مطالعات هیدروکربوری میدان هنگام از پتانسیل بالای تولید نفت از این میدان حکایت دارد، ادامه داد: در حال حاضر، طرح پالایشگاه گاز هنگام نیز در دو بخش مجزا پیگیری می شود.

به گفته زیرکچیان زاده، با بهره‌برداری از فازهای بعدی این پروژه، روزانه 80 میلیون فوت مکعب گاز تولید شده و امکان افزایش آن تا سقف 160 میلیون فوت مکعب در روز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران ادامه داد: از جمله امتیازهای این طرح می‌توان به انجام تمام پروژه‌ها و توسعه میدان توسط پیمانکاران ایرانی، تولید سبکترین و بهترین نفت صادراتی ایران با درجه API 46، ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز در منطقه قشم جهت توسعه میادین توسن، تفتان و هرمزها اشاره کرد.

 بر اساس این گزارش، طرح مطالعاتی میدان هنگام به منظور بررسی امکان توسعه آن، با عملیات لرزه نگاری سه بعدی، فراورش و تفسیر اطلاعات و حفاری 2 حلقه چاه توصیفی از اسفندماه سال 1380 آغاز و تولید زودهنگام از این میدان در سال 88 محقق شد.

میدان هنگام در تنگه هرمز در بخش شرقی خلیج فارس واقع شده که حدود 80 درصد آن در آب‌های ایران و باقی مانده در ناحیه دریایی عمان قرار گرفته است. این میدان در 40 کیلومتری جنوب جزیره قشم، 30 کیلومتری جزیره هنگام و 70 کیلومتری خط ساحلی ایران قرار دارد.

میدان هنگام با دارا بودن بیش از 700 میلیون بشکه نفت و حدود 2 تریلیون فوت مکعب گاز درجا،  بیست‌وسومین میدان مشترک نفت و گاز کشورمان با کشورهای همسایه است.

میدان هنگام که تنها میدان مشترک ایران با کشور عمان محسوب می‌شود در حال حاضر 16 هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کند.
انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها