امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22410
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 107
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (دوشنبه)  طی مراسمی  که از سوی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (دوشنبه)  طی مراسمی  که از سوی دانشکده فنی دانشگاه تهران برگزار شده بود، اظهار داشت: همیشه افتخارم این بود که عضو کوچکی از دانشگاه و دانشجویان هستیم.

وی به نقش دانشجویان در صحنه‌های مختلف سیاسی اشاره و افزود: دانشجویان همواره در صحنه‌های انقلاب نقش اول را داشته‌اند و در حماسه 24 خرداد نیز که فضای بسته‌ای در دانشگاه‌ها چیره گشته بود نقش محوری و کلیدی را از خود به نمایش درآوردند.

معاون اول دولت اصلاحات ادامه داد: متأسفانه طی این چند سال اخیر فضای بسته‌ای در دانشگاه‌ها حاکم بود و دانشجویان در خوشبینانه‌ترین حالت در بی‌تفاوتی به سر می‌بردند.

عارف تأکید کرد:‌ بنده در حماسه 24 خرداد 92 هیچ سهمی جز شهروندی برای خود قائل نیستیم و همه اقداماتی را که انجام دادیم را وظیفه می‌دانم.

وی معتقد است که یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عزت و سربلندی را برای کشور به ارمغان آورد که به طبع‌ آن سبب رفع فشارها و تهدیدات داخلی و خارجی شد و ایران اسلامی را برای مدت‌ها از این مشکلات مصون کرد.

عضو شورای انقلاب فرهنگی با تأکید براینکه در انتخابات 92 سرمایه عظیم اجتماعی به وجود آمد، گفت: ابتدا باید این سرمایه عظیم اجتماعی را حفظ و سپس در جهت افزایش این سرمایه اهتمام بخشید بنابراین معتقدم حفظ سرمایه اجتماعی ضروری است و این به عهده دانشجویان است.

عارف با بیان اینکه 27 درصد از مردم در انتخابات شرکت نکرده‌اند بررسی و علل عدم شرکت این میزان را الزامی دانست و تصریح کرد:‌ در یک نظام اسلامی باید مشارکت صد درصدی صورت بگیرد اگرچه مشارکت 72 درصدی در عرف بین‌المللی رقم بسیار بالایی منظور می‌شود اما این برای یک نظام اسلامی کافی نیست.

وی افزود: باید از تجربیات دوم خرداد 76 برای حفظ این سرمایه اجتماعی درس بگیریم و همه به دولت کمک کنیم تا پاسخگوی مطالبات مردم باشد البته این مطالبات باید با امکانات و ظرفیت‌ها نیز تطابق داشته باشد و البته افزایش نیز پیدا نکند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح پرسش که چرا تشکل‌های مردم‌سالار در دولت اصلاحات امروز نقش کلیدی در صحنه ندارند، گفت: این تشکل‌ها باید فعال شوند تا حضورشان همیشه برقرار باشد. بنابراین معتقدم انتخابات 24 خرداد امسال ضرورت شکل‌گیری تشکل‌های جدید در کشور احساس می‌شود که البته این یکی از الزامات استان‌ها نیز برای سامان‌ یافتن تشکل‌های مردم‌سالار به شمار می‌رود.

عارف در ادامه بر ضرورت توجه دولت آینده به دانشگاه‌ها تأکید و خاطرنشان کرد: مطالبات امروز دانشگاهیان به حق است بنابراین دولت آینده این مطالبات را باید جزو اولویت خود قرار دهد.

وی افزود: اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز در دو حوزه مدیریتی و برنامه و رهنمود به دولت منتخب کمک کنند و برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی و همچنین مسائل خارجی به رئیس جمهور منتخب برنامه ارائه کنند که چه کارهایی صورت دهند.

به گزارش فارس در این مراسم یک تابلو فرش نفیس که عکس شخص محمدرضا عارف بر روی آن نقش شده بود جهت تقدیر از این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به وی تقدیم شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها