امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22424
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، اولین کنفرانس خبری مجموعه تلویزیونی «کتابخانه عمو پورنگ» عصر امروز با حضور علی زارعان مدیر تولید ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، اولین کنفرانس خبری مجموعه تلویزیونی «کتابخانه عمو پورنگ» عصر امروز با حضور علی زارعان مدیر تولید گروه کودک و نوجوان شبکه 2 و عوامل تولید این مجموعه در محل ساختمان شبکه دوم سیما واقع در خیابان الوند برگزار شد.

مسلم آقاجان‌زاده تهیه‌کننده مجموعه جدید عمو پورنگ در ابتدای این نشست گفت: هر وقت که ما رفتیم و برگشتیم با یک ساختار جدید روبرو شدیم. امسال این برنامه با کتابخانه عمو پورنگ تبدیل شده و دکور و فضای آن هم بر اساس ساختار همین برنامه طراحی شده است.

آقاجان‌زاده در خصوص نقش عمو پورنگ در این مجموعه گفت: عمو پورنگ همان ویژگی‌های قبلی را دارد اما کمی متفاوت‌تر از قبل است.

* اضافه شدن دو شخصیت جدید به مجموعه «کتابخانه عمو پورنگ»

تهیه‌کننده مجموعه جدید «کتابخانه عمو پورنگ» درباره شخصیت‌های اضافه شده به این مجموعه گفت: ما در این مجموعه کاراکتر گلدون‌ خان را حذف کردیم و شخصیت جدیدی با گویش و گریم جدید به نام «ممنون» به این کار اضافه شده است. همچنین ابراهیم شفیعی نیز از دیگر بازیگران جدید این برنامه است که در پرونده کاری او می‌توان به مجموعه خنده‌بازار اشاره کرد.

وی در ادامه با اشاره به نقش ابراهیم شفیعی گفت: نقش ابراهیمی شفیعی در این مجموعه نقش «پهلوان پنبه» را بازی می‌کند که برگرفته از داستان‌های قدیمی است.

آقاجان زاده بیان کرد: این مجموعه 13 سال است که در حال پخش است که بزرگترها هم به نوعی درگیر این برنامه هستند.

وی در ادامه این نشست در خصوص اسپانسر این مجموعه گفت: ما سعی کردیم از طریق اسپانسر به شبکه کمک کنیم که هنوز این موضوع در کشور ما جا نیفتاده است و ما با این شرایط مجبور هستیم که از اسپانسر تبلیغاتی استفاده کنیم.

آقاجان‌زاده افزود: در برخی کشورها موضوع اسپانسر به یک صنعت تبدیل شده است و ما مثل هر سال تبلیغات و اسپانسر داریم و از عمو پورنگ مراقبت می‌کنیم تا به شخصیت عمو پورنگ و بچه‌ها هیچ لطمه‌ای وارد نشود.

تهیه‌کننده مجموعه «کتابخانه عمو پورنگ» با اشاره به شکایت اخیر حمیدرضا صدری آهنگساز گفت: ما با آقای حمیدرضا صدری حدود  6 سال است که قطع همکاری کردیم و در حال حاضر با آقای مهرداد نصرتی کار می‌کنیم.

وی افزود: آقای صدری مدعی است که آهنگ‌های ساخته شده برای این مجموعه متعلق به وی است و من در پاسخ به ایشان می‌گویم که آهنگ هیچگونه تعلقی به وی ندارد و برای صدا و سیما است.

* فرضیایی: سعی داریم تنوع بیشتری نسبت به گذشته داشته باشیم

در ادامه این نشست داریوش فرضیایی درباره مجموعه جدید «کتابخانه عمو پورنگ» گفت: همیشه سعی داریم تنوعی نسبت به گذشته داشته باشیم، عمو پورنگ در این 13 سال به یک شخصیت جا افتاده در میان کودکان و خانواده‌ها تبدیل شده است و حفظ این شخصیت خیلی خوب است.

وی افزود: لوکیشن و فضایی که در آن قرار دارم را خیلی دوست دارم و فکر می‌کنم این کار با دفعات گذشته فرق کرده است و هر مطلبی که در قالب راهنمایی به کودکان باشد از طریق کتابخانه که مضمون اصلی این مجموعه است به کودکان معرفی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این اتفاق به من نشان می‌دهد که یک جریان خوب در راه است.

فرضیایی در ادامه این نشست در پاسخ به این سؤال که عمو پورنگ در دهه 80 وارد تلویزیون شد و مورد استقبال قرار گرفت، آیا در مجموعه جدید هم با توجه به اینکه در دهه 90 هستیم این اتفاق خواهد افتاد، گفت: من معتقدم هر کسی در هر جایگاهی که کار کودک انجام می‌دهد با تمامی دغدغه‌ها وارد میدان می‌شود، من برای فضای سینما پیشنهادهای زیادی داشتم اما قبول نکردم چون احساس می‌کنم سینمای کودک دچار ضعف فیلم‌نامه است.

امیر سهیلی از دیگر بازیگران اضافه شده به این مجموعه گفت: انتخاب این مجموعه برای ما سخت بود و اینکه فضای کتاب و کتابخوانی در این کار آمد قطعا کار سخت‌تر شد ولی خیلی خوشحالم که یک جریان خوب به راه افتاده است.

وی در خصوص شخصیت سلطان در این مجموعه گفت: در مورد کاراکتر خودم باید بگویم که همان سلطان قبلی هستم و خیلی علاقه‌ای ندارم که در این جلسه در موردش صحبت کنم و سعی می‌کنم طراوت نقش جدیدم را حفظ کنم.

* سعی کردیم جذابیت‌ها را حفظ کنیم

احمد علی‌پور کارگردان مجموعه «کتابخانه عمو پورنگ» در ادامه این نشست گفت: ما هر سال با یک دغدغه شروع به کار می‌کنیم، فکر می‌کنم که مجموعه‌ای از محسنات و مزایا نیز وجود دارد، من در این مجموعه سعی کردم که شخصیت‌ها و جذابیت‌های کاراکترهای موجود در این مجموعه را حفظ کنم. با حمایت‌هایی که از سوی مدیر تولید گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما انجام شد سعی کردیم قسمت‌های این مجموعه را نسبت به سری قبل مجموعه عموپورنگ افزایش دهیم.

وی در خصوص بحث کتابخوانی در این مجموعه گفت: بچه‌ها در سنین کودکی دسترسی و علاقه بیشتری به مطالعه دارند و من فکر می‌کنم که این اتفاق برای این گروه کار بسیار خوبی بود چرا که این مجموعه سعی دارد تا مضمون اصلی یعنی کتاب و خانه را القاء کند.

علی‌پور در پاسخ به این سؤال که آیا در این برنامه مهمانانی از شورای کتاب و کودک برای این برنامه دعوت کرده‌اید، گفت: یک آیتمی طراحی شده که در این آیتم قرار است از نویسندگان کودک دعوت شود تا کتاب‌‌هایشان را به کودکان معرفی کنند.

ابراهیم شفیعی از دیگر بازیگران اضافه شده به مجموعه «کتابخانه عمو پورنگ» طی سخنانی گفت: خلی خوشحالم که برای اولین بار پس از مجموعه خنده‌ بازار با این گروه کار می‌کنم.

وی در ادامه با اشاره به ایفای نقش خود در این مجموعه گفت: نقش من در مجموعه «کتابخانه عمو پورنگ» شخصیتی است به نام پهلوان پنبه که این شخصیت خیلی جای کار دارد البته یک مقدار ترسو و هالو و غلط‌‌انداز است اما در واقع شخصیتی پوچ و توخالی است.

* سطح شوخی‌هایمان بزرگسالان را نیز در بر می‌گیرد

در ادامه این نشست محمد علی‌پور نویسنده مجموعه «کتابخانه عمو پورنگ» گفت: در سری جدید برنامه عمو پورنگ که کتابخانه عموپورنگ نام دارد سعی کردیم وارد سوژه‌های خاص شویم و نگاه جدیدتری به موضوع کتاب و کتابخوانی داشته باشیم البته در این مجموعه سطح شوخی‌هایمان بزرگسالان را نیز در برمی‌گیرد.

وی در ادامه به تشریح کاراکترهای موجود در این برنامه پرداخت و گفت: برای شروع داستان دو کاراکتر جدید به این مجموعه اضافه کردیم که مثل مجموعه قبلی چند کاراکتر بیشتر به این مجموعه اضافه خواهد شد.

در ادامه این نشست امیرمحمد متقیان در خصوص نقش خود در این مجموعه گفت: من در این مجموعه نقش کاراکتر جدیدی به نام«ممنون» را بازی می‌کنم که یک گویش جدید و خاص را در برمی‌گیرد. امیدوارم که مردم از این مجموعه خوششان بیاید.

وی در ادامه به تشریح نقش خود در این مجموعه پرداخت و گفت: ممنون در این مجموعه فردی باسواد و مسئول نظافت کتابخانه است که از معلومات بالایی نیز برخوردار است.

علی زارعان مدیر تولید گروه کودک و نوجوان شبکه 2 سیما بیان کرد: این مجموعه از ساعت 18 تا 19:30 همه روزه پخش خواهد شد. همه دوستان من در حال حاضر مشغول ساخت و طراحی دکور این مجموعه هستند که سر زمان مقرر برنامه روی آنتن برود.

وی افزود: فضای کتابخوانی از اهداف اصلی این برنامه است، مخاطب این برنامه در طبقه‌بندی سنی کودک است البته در دایره‌های دیگر بزرگسالان و نوجوانان را نیز در بر می‌گیرد.

زارعان ادامه داد: این مجموعه بی‌نهایت به صورت گروهی اداره می‌شود و امید می‌رود که آقای آقاجان‌زاده کار را به صورت کاملا بی‌نقص دربیاورد.

وی افزود: حدود 30 دقیقه پیش ساعت پخش مجموعه کتابخانه عمو پورنگ تغییر کرد چون ما با توجه به ایام ماه مبارک رمضان سعی کردیم که افراد در خانه‌هایشان تا ساعت افطار را خوب بگذرانند.

همچنین علی زارعان مدیر تولید گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما عنوان کرد: این جلسه به همت روابط عمومی شبکه دو سیما برگزار شده است و جزو اولین جلساتی است که به صورت مستقیم به یک برنامه پرداخته که امیدواریم این جلسات ادامه داشته باشد.

گزارش فارس حاکی است، سری جدید مجموعه عمو پورنگ با عنوان «کتابخانه عموپورنگ» از روز اول ماه مبارک رمضان و از ساعت 18 تا 19:30 روی آنتن شبکه دوم سیما می‌رود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار