امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22434
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المصری الیوم، «محمد حسنین هیکل» بنا به دعوت «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر، دیروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از المصری الیوم، «محمد حسنین هیکل» بنا به دعوت «عدلی منصور» رئیس جمهور موقت مصر، دیروز با وی در کاخ الاتحادیه ریاست جمهوری دیدار کرد.

دو طرف در این دیدار تحولات مصر را بررسی کردند و منصور، هیکل را در جریان تحولات سیاسی اخیر و تماس‌های صورت گرفته با گروه‌های سیاسی و جوانان و جزئیات بحران نخست‌وزیر جدید قرار داد.

منصور سپس از هیکل درباره موضع وی در خصوص اوضاع مصر سوال کرد و علاوه بر آن چندین سوال دیگر نیز مطرح کرد که استاد هیکل هیچ یک را بدون پاسخ نگذاشت و به تشریح دیدگاه خود با استفاده از تجربیاتش و نیز تشریح مرحله انتقالی پرداخت.

هیکل اظهار داشت که تمایل دارد خارج از صحنه سیاسی باشد اما مسلما به دلیل حس ملی‌گرایی به آنچه در کشور رخ می‌دهد، اهتمام دارد زیرا چه بسا این حوادث پیامدهایی داشته باشد که بر آینده کشور تاثیرگذار باشد.

وی تصریح کرد: مرحله انتقالی بسیار دشوارتر از مراحل ثبات است زیرا در این مرحله تحولاتی رخ می‌دهد و رویکردها مشخص می‌شود و راه‌ها و روش‌ها برای رسیدن به اهداف و مقاصد تعیین می‌گردد.

هیکل گفت: من تصور می‌کنم که ماموریت اصلی در حال حاضر این است که با استفاده از همه ابزارهای ممکن به آینده کشور اهتمام ورزید که برای این کار نیز به اتحاد- حداقل در اندیشه - نیاز است و منظور از اندیشه نیز نجات کشور است زیرا کشور تاب تحمل هیچ حماقتی را ندارد و باید همه درک کنند که وظیفه آنها نجات کشور است.

وی افزود: برای هیچ کس هیچ راه و طریقی بسته نیست مگر اینکه خود فرد فکر و اراده نداشته باشد.

هیکل همچنین در اظهاراتی خاص به  المصری الیوم گفت که از دیدار با رئیس جمهور خرسند شدم و احساس کردم که وی خطرات اوضاع و دشواری مسئولیت را درک می‌کند و می‌داند که برای انجام ماموریت موقت و بر اساس تکلیف و وظیفه رئیس جمهور شده است.

وی افزود: رئیس جمهور خوب [به حرف‌های من] گوش می‌داد و من احساس کردم که در مقابل خود دستگاه قضایی اصیل مصر را می‌بینم.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها