امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22439
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 97
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، یک منبع آگاه در کمیته مرکزی حزب بعث عربی سوسیالیست اعلام کرد که بشار اسد، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سوریه، یک منبع آگاه در کمیته مرکزی حزب بعث عربی سوسیالیست اعلام کرد که بشار اسد، رئیس جمهور این کشور در نشست امروز کمیته مرکزی که در قصر الشعب در دمشق برگزار شده و تغییر کامل اعضای فرماندهی آن را به دنبال داشت از تغییر نقش این حزب از حزبی مبارز به حزبی مسئول خبر داد.

بنابر اعلام منبع مزبور، بشار اسد در این نشست که بیش از دو ساعت طول کشید بر نقش و عملکرد حزب بعث سخن گفته و سپس به حوادث جاری این کشور و موضع کشورهای عربی و غربی در قبال بحران سوریه اشاره کرد.

رئیس جمهور سوریه همچنین با اشاره به نقش کشورهای مختلف در قبال بحران سوریه به نقش روسیه و قطر در قبال بحران سوریه اشاره کرده و گفت که  قطر که تلاش داشت سیاست آمریکا را در سوریه به اجرا در آورد ناکام ماند و سقوط اخیر این کشور ناشی از ناکامی آن در سوریه بود.

این نشست در حالی برگزار شد که بحران سوریه سخت ترین روزهای خود را می گذراند و در جریان آن رئیس جمهور سوریه همه سوری ها را به مسئولیت پذیری در انجام وظیفه خود فراخواند.

این منبع آگاه سوری افزود: بشار اسد همچنین تصریح کرد که دیوان سالاری در حزب بعث که صرفا به ثبت نام حاضران در نشست ها محدود شده بود، از بین رفته است.

منبع مزبور اعلام کرد که هدف از بحران آفرینی در سوریه، بر خلاف لبنان تقسیم اجتماعی آن  است نه سیاسی.

این منبع همچنین تاکید کرد که غرب در جریان تحولات سوریه و بحران جاری در ان تلاش کرد بحران مالی خود را به کشورهای شرق منتقل کند.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها