امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22443
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شیخ «احمد الطیب» در بیانیه‌ای اعلام کرد که تا زمان توقف خشونت‌ها در مصر، کنج ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شیخ «احمد الطیب» در بیانیه‌ای اعلام کرد که تا زمان توقف خشونت‌ها در مصر، کنج عزلت برمی‌گزیند.

وی اظهار داشت: در این فضایی که بوی خون در آن به مشام می‌رسد، مجبور هستم در خانه کنج عزلت برگزینم تا همگان در برابر توقف خونریزی‌ها مسئولیت‌پذیر بوده و از کشیده شدن کشور به سمت جنگ داخلی که ما همواره نسبت به وقوع آن هشدار داده‌ایم، ممانعت کنند.

وی اجرای تحقیقات فوری در خصوص همه خون‌هایی که ریخته شد و اعلام نتایح آن برای ملت برای پی بردن به حقایق و اجتناب از فتنه را خواستار شد.

شیخ الازهر همچنین بر تشکیل کمیته آشتی ملی ظرف حداکثر دو روز برای جلوگیری از خونریزی‌ها و اعطای اختیارات کامل به این کمیته جهت تحقق آشتی فراگیر تاکید کرد و افزود که کشور ملک شخصی کسی نیست و متعلق به همه است.

وی همچنین خواستار آن شد که دوره انتقالی بیشتر از 6 ماه نباشد و باید جدول زمانی روشن و دقیقی برای انتقال دموکراتیک تعیین شود.

وی در ادامه بر وظیفه دولت برای حمایت از تظاهرات‌کنندگان در تظاهرات مسالمت‌آمیز و تامین امنیت آنها و عدم پیگرد سیاسی آنها تاکید کرد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها