امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22449
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 118
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور خارجی در واکنش به درگیری‌های اخیر مصر، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «کاترین اشتون» نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور خارجی در واکنش به درگیری‌های اخیر مصر، خویشتنداری طرفین و پایان خشونت در این کشور را خواستار شد.

اشتون در بیانیه‌ای که سخنگویش منتشر کرده، از کشته شدن افراد در درگیری‌های اخیر مصر ابراز ناراحتی کرده. وی همچنین وعده تحقیقاتی فوری و بی‌طرفانه در این مورد  صورت گیرد. وی «عمیق‌ترین مراتب تسلیت خود را به خانواده‌های قربانیان فرستاد».

به گفته اشتون «گفت‌وگو و اجماع تنها راه بازیابی سریع چارچوبی مدنی و دموکراتیک است». وی نهایتا از همه طرفین درگیر در مصر به خصوص ریاست‌جمهوری موقت و کسانی که مسئولیتی بر عده دارند و می‌توانند تاثیرگذار باشند، خواست از همه قوای سیاسی خود جهت رسیدن به آشتی عمومی، استفاده کنند. اشتون افزود کسانی که ادعای مشروعیت دارند، باید رفتاری مسئولانه و در جهت منافع کشور داشته و از تحریک افکار عمومی که منجر به تشدید خشونت می‌شود، خودداری کنند.

در درگیری‌های اخیر مصر ده‌ها نفر که اغلب آن‌ها طرفداران «محمد مرسی» رئیس‌جمهور مخلوع مصر بودند، کشته شده و صدها نفر نیز زخمی شدند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها