امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22450
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۳۸
تعداد بازدید: 255
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نامیبیا، علی اکبر صالحی در مراسم افتتاحیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نامیبیا، علی اکبر صالحی در مراسم افتتاحیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در نامیبیا گفت: بازگشایی سفارت ایران پس از تعطیلی 16 ساله که به دلیل مشکلات اقتصادی کشور صورت گرفت در وهله اول بیانگر عزم و اراده مقامات دو کشور برای توسعه دوجانبه روابط و در وهله دوم نشان دهند بخشی از سیاستهای کلان ایران در بسط همکاریها با قاره آفریقا است.

وی ادامه داد: بدون شک، بازگشایی سفارت ایران در ویندهوک در توسعه همکاریهای دو کشور نقش موثری دارد که بر اساس احترام متقابل و در راستای منافع دو ملت ایران و نامیبیا است.

صالحی افزود: ما در روابط با آفریقا هیچ محدودیتی نداشته و روابط بر اساس اصول برادری، عدالت، مساوات است.

در حال حاضر روابط اقتصادی کشورمان با آفریقا رضایت بخش نیست و تناسبی با ظرفیتهای واقعی ایران و آفریقا ندارد، کشورمان قادر است بخشی از نیازهای کشورهای آفریقایی به دانش فنی، مهندسی را برآورده کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان تاکید کرد: ما تلاش می کنیم بسترهای لازم جهت گسترش روابط اقتصادی و بازرگانی با کشورهای آفریقایی فراهم کنیم و بر این باوریم که باید گره های کار درزمینه گسترش روابط اقتصادی به طور کارشناسی، شناسایی شده و راهکارهای مناسب آن پیدا شود.

وی همچنین گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا در برنامه ها و طرحهای توسعه ای، عمرانی و صنعتی نامیبیا طبق منافع مشترک مشارکت کند.

وزیر خارجه ایران در پایان افزود: ضمن تشکر از دولت و ملت نامیبیا و استقبال گرم آنان امید است با کمک آنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در ویندهوک در انجام وظایف خود موفق بوده و در آینده ای نزدی شاهد افتتاح سفارت نامیییا در تهران باشیم.

در این مراسم سفرای مصر، الجزایر، اندونزی، سوریه حضور داشتند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها