امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22468
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 151
حسین معتمدنیا در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا جایی که به ما اطلاع داده شده است مشکل پرداخت وام ازدواج جوانان حل شده است و با ورود صندوق مهر ...

حسین معتمدنیا در گفت و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا جایی که به ما اطلاع داده شده است مشکل پرداخت وام ازدواج جوانان حل شده است و با ورود صندوق مهر امام رضا(ع) به بانک‌های عامل پرداخت کننده وام ازدواج جوانان امیدوار هستیم که این روند تسریع پیدا کند.

وی ادامه داد: ماه گذشته مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از استفاده از منابع بانک‌های خصوصی به منظور تسریع در روند پرداخت‌های وام ازدواج خبر داده بود که این اقدام می‌تواند گام مؤثری برای پرداخت وام ازدواج جوانان باشد اما تا کنون این اقدام عملیاتی نشده است.

معتمدنیا افزود: فعالیت صندوق مهر امام رضا(ع) در زمینه پرداخت وام ازدواج در سراسر کشور است و یک‌هزار میلیارد ریال از منابع مالی این صندوق به پرداخت وام ازدواج اختصاص پیدا کرده است که با این مبلغ تقریبا 35 هزار نفر را می‌توانند تحت پوشش قرار دهند.

در آستانه نیمه شعبان صندوق مهر امام رضا(ع) به سامانه قرض الحسنه ازدواج متصل شد و این بانک به منظور تسریع در اعطای وام ازدواج،‌ بانک‌های ارائه دهنده ‌تسهیلات مذکور را در‌سامانه قرض‌الحسنه ازدواج افزایش داد و به زوج‌های جوان اعلام شد که می‌توانند برای ثبت درخواست خود با مراجعه به سایت بانک مرکزی صندوق مهر امام رضا(ع) را نیز به عنوان بانک عامل پرداخت وام ازدواج خود انتخاب کنند.

در گام بعدی بانک مرکزی درصدد اتصال بانک های خصوصی نیز به این سامانه است و به محض نهایی شدن به اطلاع عموم خواهد رسید.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در‌ سال‌های 1390، 1391‌ و تا تاریخ 25 خرداد سال جاری به ترتیب بالغ بر یک میلیون و 254 هزار و 549نفر، 938 هزار و 81 نفر و 157 هزار و 945  نفر از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برخوردار شده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها