امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۹:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 22477
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ساعت ۱۱:۱۵
تعداد بازدید: 102
«مجید زین‌العابدین» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره پخش مسابقات والیبال تیم‌های ایران و ایتالیا و حواشی به وجود آمده گفت: همکاران ...

«مجید زین‌العابدین» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس درباره پخش مسابقات والیبال تیم‌های ایران و ایتالیا و حواشی به وجود آمده گفت: همکاران ما برای پخش مسابقات ورزشی واقعا تلاش طاقت‌فرسا و سختی را انجام می‌دهند چون این مسابقات با حداقل زمان تاخیر که حداکثر 7 ثانیه است، پخش می‌شد لذا از همکارانمان در بخش فنی و ماهواره سازمان و پخش شبکه و گروه تولیدی تشکر می‌کنم که تلاش کردند این مسابقات به بهترین نحو پوشش داده شود.
 
**شبکه سه فقط دریافت کننده تصاویر مسابقات بود

وی ادامه داد: البته درباره بحث پخش والیبال جناب مهندس ضرغامی رئیس سازمان صداو سیما توضیحات کامل و مفصلی را ارائه کردند و به نظرم می رسد که بخشی از سوالاتی که در ذهن مردم بود کامل روشن و حل شد. در آن دو مسابقه ما ضبط کننده نبودیم و فقط دریافت کننده مسابقه بودیم و کارگردانی و تصویربرداری مربوط به داخل کشور نبود.
 
**با هیچکدام از همکارانمان برخورد نداشتیم/ از آنها تشکر می‌کنم

زین‌العابدین تصریح کرد: ضمن اینکه در ایتالیا یا کوبا کنترل شرایط سالن هم در اختیار ما نبود لذا خطای عمدی از سوی همکاران ما صورت نگرفته است، در حالی که برخی رسانه‌ها اعلام کردند که با برخی همکاران ما برخورد شده است.

وی ادامه داد: در صورتی که چنین اتفاقی روی نداد و همکاران ما نهایت تلاش و زحمت خود را کشیده بودند تا مسابقات را مطابق با هنجارهای موجود در جامعه برای مردم به نمایش بگذارند. متاسفانه خیلی از اقداماتی که همکاران ما در این زمینه انجام می‌دهند معمولا نادیده گرفته می‌شود.
 
**تلاش همکارانمان نادیده گرفته می‌شود

مدیر شبکه سه سیما اظهار داشت: در این یک هفته درباره مسابقات ایتالیا خیلی صحبت شد اما درباره مسابقات کوبا سخنی به میان نیامد و زحمات همکاران ما را کسی ندید. مثلا هموطنان ما که برای تشویق تیم والیبال در هاوانا حضور پیدا کرده بودند، در مسابقه اول تنها در یک نقطه سالن بودند، اما در بازی دوم در چند نقطه سالن پراکنده شده بودند تا ما ضمن حرکت دوربین‌ها تصاویر این عزیزان را داشته باشیم.

وی گفت: همه این زحمات نادیده شده، حاصل کار همکاران ما و عزیزان وزارت خارجه و سفارت ایران در کوبا بود. خیلی وقت‌ها تلاش های این شکلی در رسانه ملی انجام می‌شود منتها درباره آنها بی‌انصافی می‌شود و زحماتشان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

**برگزاری اقدامات فرهنگی و معنوی در روز مسابقه ایران- آلمان

زین‌العابدین در ادامه توضیحاتش به فارس درباره برگزاری مسابقه والیبال میان دو تیم ایران و آلمان در روزهای جمعه و شنبه نیز عنوان داشت: برای مسابقه جمعه نیز تدارکاتی انجام شده و قرار است دوستان ایرانی ما در جای جای سالن حضور داشته باشند تا تصویرشان توسط دوربین‌ها گرفته شود. به نظرم ما نباید بین هیاهوها از زحماتی که دوستانمان در بخش‌های مختلف سازمان می‌کشند غافل شویم.

وی گفت: برای پوشش مسابقات والیبال نیز شورای هماهنگی ورزش سازمان با دعوت از رئیس فدراسیون والیبال تشکیل جلسه داد و آنجا نکاتی که راجع به بحث مسابقات روز جمعه است، مطرح شد و ما پیشنهاد دادیم با توجه به اینکه تقریبا 14 الی 15 دقیقه پس از اذان پروتکل بازی شروع می‌شود و ساعت 9:10 بازی آغاز می‌شود، ما آمادگی این را داریم که فضای فرهنگی و معنوی توسط وزارت ورزش و فدراسیون والیبال ایجاد شود و ما آن را پوشش بدهیم.

وی افزود: یکی از این اقدامات این است که با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان هم هست، اذان مغرب را از فضای ورزشگاه با حضور تماشاچیان داشته باشیم. البته کارهای فرهنگی این شکلی نیز انجام داده‌ایم و مثلا در مسابقه داماش و استقلال که مسابقه پایانی لیگ بود و منجر به جشن قهرمانی نیز بود آنجا نیز هم‌افزایی این شکلی با سازمان لیگ آقای تاج و آقای پیش‌نمازی معاونت وزارت ورزش و جوانان و شبکه سه انجام شد و ما در فضایی که زمان اذان بود توانستیم با حضور کریم منصوری اذان زنده را پوشش بدهیم که حدود 100 هزار تماشاچی نیز در استادیوم به احترام اذان ایستادند که فضای دلنواز و چشم‌نوازی را رقم زد.

وی گفت: برای بازی‌ روزهای جمعه و شنبه نیز با توجه به اینکه روزهای سوم و چهارم ماه مبارک رمضان است، این آمادگی وجود دارد که اگر برنامه‌های فرهنگی در سالن 12 هزارنفری آزادی تدارک دیده شود، رسانه هم کمک کند و اقدامات فرهنگی را پوشش بدهد.

انتهای پیام/  ا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها