امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 2248
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۰:۳۲
تعداد بازدید: 193
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری،  مصطفی قانعی افزود: بر اساس آستانه‌های تعیین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری،  مصطفی قانعی افزود: بر اساس آستانه‌های تعیین شده در پایگاه اطلاعات علمی web of science و به تفکیک سال و گرایش علمی 70 مقاله منتشر شده محققان دانشگاههای علوم پزشکی کشور در میان فهرست یک درصد برتر مقالات پر ارجاع بین‌المللی قرار گرفته است که این میزان نسبت به سال قبل 29 درصد رشد داشته است که در این میان گرایش علمی پزشکی بالینی بیشترین سهم مقالات یک درصد برتر بین المللی را به خود اختصاص داده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت افزود: تعداد مقالات یک درصد برتر محققان علوم پزشکی کشور در سال 2010 میلادی بیست و یک مقاله، در سال 2011 چهل مقاله و در سال 2012 پنجاه و چهار مقاله بوده است و افزایش این تعداد در سال جاری به 70 مقاله نشان دهنده روند رو به رشد تعداد مقالات یک درصد برتر علمی بین المللی محققان علوم پزشکی کشور می باشد.

قانعی گفت: میانگین عمر مقالات یک درصد برتر منتشر شده از سوی محققان دانشگاه های علوم پزشکی کشور 5/4 سال است که این موضوع حاکی از مشاهده پذیری و تمرکز تحقیقات بر روی موضوعات علمی و مورد توجه در سطح بین المللی است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها